صفحه اصلی > محصولات آرایشی و مد و زندگی : پودر بیک؛ راز دوام و ماندگاری بیشتر آرایش

پودر بیک؛ راز دوام و ماندگاری بیشتر آرایش

پودر بیک چیست؟

استفاده از پودر بیک در آرایش فرآیندی است که به آرایش اجازه ماندن طولانی‌مدت روی صورت را می‌دهد. این ماده آرایشی با از بین بردن برق و چربی پوست، علاوه‌بر اینکه پوستی مات و یکدست به شما می‌دهد، چین‌وچروک‌‌های پوست را نیز پر و یکدست می‌سازد. بیک کردن اغلب برای تنظیم کانسیلر زیر چشم و برجسته کردن استخوان گونه استفاده می‌شود، اما می توان آن را روی تمام صورت هم اعمال کرد.

بیک کردن در آرایش به چه معناست؟

شما احتمالاً بیک کردن آرایش را در رسانه‌های اجتماعی با افزایش محبوبیت زیادی در چند سال اخیر مشاهده کرده‌اید. بیک کردن آرایش فرآیند استفاده از کانسیلر و پودر در زیر چشم است تا ظاهری بدون چین و چروک و بی‌عیب را به پوست صورت هدیه دهد. در بیک کردن از یک اسفنج مرطوب استفاده می‌کنند تا پودر به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه زیر چشم بماند و با کرم پودر و کانسیلر ترکیب شود. 🪄

بیکینگ پودر چیست و چه می‌کند؟

بیکینگ پودر نوعی پودر آرایشی است که اغلب توسط آرایشگران و گریمورها برای یکدست‌سازی فونداسیون و به عنوان کانسیلر استفاده می‌شود. معمولاً آن را با یک اسفنج مرطوب یا بیوتی بلندر استفاده می‌کنند و سپس برای چند دقیقه قبل از برس کشیدن می‌گذارند تا روی پوست بماند.

اما پودر بیک چیست؟ این پودر به تثبیت و ماندگاری بیشتر آرایش کمک کرده و دارای یک اثر مات‌کنندگی است که می‌تواند به کاهش درخشندگی و برق پوست صورت کمک کند. فرآیند بیک کردن به سفت و یکدست کردن خطوط و چین و چروک کمک زیادی می‌کند؛ در نتیجه، بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده از پودر بیک گامی اساسی برای دستیابی به آرایشی بی‌عیب و نقص است.

پودر بیک در آرایش
پودر بیک در آرایش

تفاوت پودر بیک و پودر فیکس در چیست؟

در ادامه با فرق پودر بیک و پودر فیکس آشنا خواهید شد: یک پودر فیکس با نام خود مطابقت دارد؛ این پودر آرایش شما را همانگونه که بود تثبیت می‌کند. بعد از اینکه آرایش خود را کامل کردید، به تمام صورت خود پودر فیکس بزنید تا پایه آرایش در جای خود باقی بماند. پودر فیکس از تبدیل شدن پایه آرایش شما به صورت خطوط یا لکه‌دار شدن آن جلوگیری می‌کند.

بیکینگ پودر در واقع همان پودر سفت فیکس است که آن را به دلیل تفاوت در تکنیک استفاده متفاوت می‌دانند. در بیک کردن یک لایه ضخیم از پودر را به پوست خود می‌زنید و آن را برای چند دقیقه روی پوست خود می‌گذارید. بنابراین، یک پودر بیک همچنین تضمین می‌کند که آرایش شما در تمام طول روز سر جای خود باقی می‌ماند، بدون اینکه هیچ خطی در آرایش ظاهر شود.

استفاده از پودر بیک به چه افرادی توصیه می‌شود؟

همه افراد با تمامی پوست‌ها می‌توانند از این پودر استفاده کنند و این زیبایی پودر بیک است!

اگر آرایش حداقلی را انتخاب می‌کنید یا ظاهری طبیعی دارید، ممکن است بخواهید از بیک کردن صرف نظر کنید. بیک برای افرادی که می‌خواهند آرایش خود را در مدت طولانی حفظ کنند یا از عرق کردن و ته‌نشین شدن آن در چین و چروک جلوگیری کنند، بهترین گزینه است.

یک متخصص زیبایی اینگونه گفته که اگرچه این روش برای داشتن ظاهری پر زرق و برق مناسب است، اما می‌توان از نسخه اصلاح‌شده آن برای مصرف روزانه استفاده کرد.


درباره “راه‌های جلوگیری از کیکی شدن کرم‌پودر در آرایش” بیشتر بدانید:

کیکی شدن کرم پودر

راه‌های جلوگیری از کیکی شدن کرم‌پودر در آرایش

کیکی شدن کرم پودر یکی از اتفاقاتی است که باعث می‌شود آرایش ما نامرتب و زشت به نظر بیاید. ما اینجا راه‌هایی برای جلوگیری از آن ارائه دادیم.


کاربرد پودر بیک چیست؟

قسمت‌هایی از صورت که در آرایش از پودر بیک بر روی آن‌ها استفاده می‌شود عبارتند از::

چانه؛

خط خنده؛

زیر چشم؛

خط اخم؛

پشت پلک‌ها؛

T زون (ناحیه تی صورت).

نحوه استفاده از پودر بیک در آرایش

در اینجا لیستی از هفت ماده که برای بیک کردن آرایش خود به آن‌ها نیاز دارید برای شما آورده‌ایم:

۱- کرم دور چشم

از آنجایی که حفظ رطوبت پوست موضوع خیلی مهمی است، قبل از شروع آرایش، باید مطمئن شوید که پوست اطراف چشم صاف و مرطوب است. این رطوبت به این دلیل که قرار است پوست را با مقدار زیادی پودر کاور کنید باید رطوبت کافی داشته باشد.

۲- فونداسیون

از آنجایی که بیک کردن به معنای لایه‌بندی یک محصول روی محصولی دیگر برای دستیابی به نتیجه‌ای بی‌عیب و نقص است، اولین لایه آرایشی که پوست شما را لمس می‌کند به همان اندازه مهم است که ظاهر پایانی مهم خواهد بود؛ چرا که رنگ پوست شما را یکدست می‌کند. یک متخصص زیبایی می‌گوید: در طول آرایش، بیک کردن پس از اتمام استفاده از محصولات مایع و کرم صورت از جمله فونداسیون، کانسیلر، رژگونه‌های کرمی یا مایع، هایلایترها و… انجام می‌شود.

۳- کانسیلر

کانسیلر یکی از مهم‌ترین مواد موجود در لیست مواد آرایشی است. یک کانسیلر مایع نه تنها سیاهی و عیوب را به حداقل می‌رساند، بلکه زمینه را برای بیک کردن آرایش آماده می‌کند.


کلیک کنید تا کانسیلرهای برند پرطرفدار تراست را در مقاله “پوستی شفاف و یکدست با کانسیلر تراست!” بیشتر بشناسید:

کانسیلر تراست

پوستی شفاف و یکدست با کانسیلر تراست!

پوست زیر چشم بسیار حساس است و بافت نازکی دارد. مراقبت از آن و از بین بردن تیرگی آن بسیار مهم است. با استفاده از کانسیلر تراست می‌توانید این مشکل را حل کنید.


۴- یک اسفنج آرایشی

اسفنج‌های آرایشی به شما این امکان را می‌دهند که کرم پودر، کانسیلر، پودر فیکس و بیک خود را به طور یکنواخت به پوست صورت بمالید.

۵- یک برس آرایش کرکی

یک برس پودری، کلید پاک کردن پودر اضافی پس از اتمام بیک کردن است.

برس پودری برای بیک کردن آرایش
برس پودری برای بیک کردن آرایش

۶- پودر فیکساتور

غیرممکن است که آرایش را بدون پودر فیکساتور رها کنید و زیبایی آن حفظ شود. این پودر ریز آسیاب شده به شما اجازه می‌دهد تا آرایشی یکدست داشته باشید و در عین حال روکشی مات به آن بدهید. اما از پودرهایی که درخشان هستند اجتناب کنید؛ چرا که هدف شما مات کردن آرایش است نه براق و درخشان کردن آن.

۷- اسپری فیکساتور آرایش

برای اینکه مطمئن شوید آرایش شما بدون چروک یا کیکی شدن باقی می‌ماند، باید به سراغ یک اسپری فیکساتور آرایش بروید. با اسپری فیکساتور کمی درخشش را به پوست خود بازمی‌گردانید. علاوه‌برآن در انتهای آرایش ابتدا از یک اسپری فیکساتور استفاده کنید و بگذارید خودش را بگیرد؛ سپس از پودر یا ژل هایلایتر مورد علاقه خود برای زیبایی و درخشش بیشتر استفاده کنید.


نوبت “آشنایی با اسپری فیکساتور آرایش و کاربرد آن در میکاپ” رسیده:

آشنایی با اسپری فیکساتور آرایش و کاربرد آن در میکاپ

اسپری فیکساتور آرایش آخرین مرحله از آرایش صورت است که مانند یک سلفون بر روی صورت عمل کرده و مانع هر گونه تغییری در ظاهر خواهد شد.


مشخصات پودر بیک خوب چیست؟

انواع مختلفی از این پودرها تولید شده‌اند که انتخاب را برایمان سخت‌تر می‌کنند. اما تمامی پودر بیک‌های خوب و مناسب دارای ویژگی‌های نام برده شده در ادامه هستند:

  • فاقد سیلیکا، دی اکسید تیتانیوم و زینک اکساید هستند؛
  • پوست را آبرسانی می‌کنند؛
  • باعث خشکی پوست نمی‌شوند؛
  • بافتی سبک و مخملی دارند؛
  • دارای رنگدانه‌های پودری بوده تا بتوانند چربی و روغن اضافه پوست را جذب کنند.

بهترین مارک پودر بیک کدام است؟

بهترین پودر بیک ها عبارتند از:

۱) پودر بیک هدی بیوتی

پودر بیک هدی بیوتی

۲) پودر بیک فلورمار

پودر بیک فلورمار

۳) پودر بیک بورژوآ

پودر بیک بورژوآ

۴) پودر بیک مک

پودر بیک مک

۵) پودر بیک میلانی

پودر بیک میلانی

۶) پودر بیک اسنس

پودر بیک اسنس

۷) پودر بیک سیترای

پودر بیک سیترای

۸) پودر بیک گلدن رز

پودر بیک گلدن رز

از پودر بیک قبل از فوندانسیون باید استفاده کرد یا بعد از آن؟

از آنجایی که بیک کردن برای حفظ آرایش است، باید این کار را بعد از استفاده از کرم پودر و کانسیلر انجام داد. اگرچه ممکن است در برخی از ویدئوهای آموزشی استفاده از پودر بیک را قبل از استفاده از کرم پودر دیده باشید، باید گفت این ترفند برای کاهش چربی پوست انجام می‌شود، نه بیک کردن آرایش. پس اگر می‌خواهید آرایش خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که در تمام طول روز باقی بماند، بهتر است از این پودر استفاده کنید.

آیا استفاده از پودر بیک در آرایش لازم است؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که تنها از برخی لوازم آرایشی استفاده می‌کنند و درگیر آرایش‌های کامل و آنچنانی نیستند، مصرف پودر بیک مناسب شما نیست. اما برای همه افرادی که آرایش کامل صورت دارند و می‌خواهند زیرسازی آرایش خود را طوری حفظ کنند که در تمام طول روز حفظ شده و چروک‌ها و عرق پوست نمایان نشوند، استفاده از این محصول یک مرحله‌ای فوق‌العاده برای شما خواهد بود.

تجربه شما از مصرف این محصول آرایشی چیست؟ بهترین مارک پودر فیکسی که استفاده کرده‌اید چه بوده؟ برای ما در قسمت کامنت‌های همین مقاله از تجربه‌تان بنویسید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید