صفحه اصلی > مراقبت از پوست : چگونگی مراقبت از پوست در پاییز

چگونگی مراقبت از پوست در پاییز

مراقبت از پوست در پاییز

درست مثل کمد لباستان که هر دو ماه یک بار لباس‌های داخل آن را عوض می‌کنید بسیار مهم است که همین کار را برای روتین مراقبت از پوست خود انجام دهید. به‌خصوص وقتی از فصل تابستان وارد پاییز می‌شویم. اخیراً متوجه این شده‌اید که پوستتان خشک شده یا دارد آسیب می‌بیند؟ تغییر فصل باعث این ماجراست – تغییرات آب و هوایی می‌تواند منجر به ساخته شدن پوست مرده شود و درنتیجه چربی و باکتری زیر پوست می‌مانند و آسیب پوست شما بیشتر می‌شود. بیشتر این اتفاق زمانی می‌افتد که شما زمان زیادی را بیرون از خانه بگذرانید.

در این مطلب از لیامگ قرار است برویم سراغ روتین مراقبت از پوست در پاییز و شما را با روش‌هایی برای مراقبت از پوستتان در این فصل آشنا کنیم.

مراقبت از پوست در پاییز | پاکسازی پوست به صورت مستمر

اساس پاک نگه داشتن و عاری از آلودگی نگه داشتن پوست این است که صبح و شب از پاک‌کننده استفاده کنید و به عنوان عنصری اصلی در روتین مراقبت از پوست در پاییز خود آن را در نظر بگیرید. پروسه تغییر طبیعی سلول پوست می‌تواند باعث ساخت سلول مرده بر روی لایه بالایی پوست شود و لازم است که پیش از استفاده از هر محصولی آنها را پاک کنید.

این نکته را هم باید بگوییم که استفاده از پاک‌کننده پوست باعث افزایش جریان خون و کمک به حذف سموم می‌شود. پس این مرحله از روتین مراقبت از پوست در پاییز را حتماً در نظر داشته باشید. کرم پاک‌کننده یا شیر به قدری ملایم هستند که می‌توانید از آن در سرتاسر سال استفاده کنید بدون این که نیاز به تغییر محصول وجود داشته باشد. با این حال اگر پوست بسیار خشکی دارید می‌توانید سراغ برخی پاک‌کننده‌های قوی بروید. اگر پوست چربی دارید هم می‌توانید سراغ پاک‌کننده‌هایی بروید که حاوی آنتی‌اکسیدان است و همچنین در کاهش التهابات پوستی به شما کمک کند. درست مثل گرما، آب داغ هم دوست شما نیست. باید پوست خود را با آب ولرم بشویید.

مراقبت از پوست در پاییز | آبرسانی پوست

قرار گرفتن در برابر گرما یا باد به یک شکل است و می‌تواند منجر به پوستی شود که به هیچ عنوان حالش خوب نیست. به همین خاطر آبرسانی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. هیالورونیک اسید در چنین شرایطی نقشی حیاتی بازی می‌کند. چرا که تأثیر آن در احیای پوست بسیار خوب است و می‌تواند تا حد زیادی پوستتان را آبرسانی کند. از یک سرم هیالورونیک اسید برای صبح و شب بلافاصله بعد از پاک‌کننده استفاده کنید.

آبرسانی پوست در پاییز
آبرسانی پوست در پاییز

مراقبت از پوست در پاییز | مرطوب سازی پوست

برای کمک به احیا و بازسازی مجدد پوست آسیب دیده، به دنبال سرامید و لیپید باشید که اغلب در مرطوب‌کننده‌ها پیدا می‌شوند. این محصول به شما کمک می‌کند تا جلوی ازدست‌رفتن رطوبت را بگیرید و آن را حفظ کنید. استفاده از مرطوب‌کننده بعد از سرم هیالورونیک اسید لایه‌ای روی پوست می‌سازد که جلوی گریز آب را می‌گیرد و وقتی دما می‌افتد استفاده از مرطوب‌کننده بسیار حیاتی است.

پوست چرب و مستعد آکنه نیز نیاز به مرطوب‌کننده سبک دارند. همچنین می‌توانید از روغن جوجوبا به عنوان جایگزین استفاده کنید که مناسب تابستان نیست. این روغن یا مرطوب‌کننده مکمل پوست هم هستند و بهتر است سراغ محصولات سنگین نروید چرا که ممکن است باعث افزایش چربی پوست یا بسته شدن منافذ پوست شوند. در عین حال، پوست خشک نیاز به چربی زیاد دارد تا بتواند تغذیه کند. به‌خصوص در شب.

مراقبت از پوست در پاییز | لایه‌برداری پاییزی

بعد از تابستان، پوست نیاز به احیا دارد، درمانی که می‌توانید از آن استفاده کنید، لایه‌برداری است چرا که باعث احیای پوست می‌شود. لایه‌برداری نباید به صورت روزانه انجام شود و برخی از افراد آن را در سالن‌های آرایشی انجام می‌دهند و برخی دیگر از لایه‌بردارهای خانگی استفاده می‌کنند. بهتر است در لایه بردار شما ترکیبی از اسیدهای آلفا هیدروکسی مثل اسیدلاکتیک و گلیوسیلیک وجود داشته باشد تا پوست مرده شکل گرفته بر روی پوستتان را از بین ببرد.

بیشتر، لایه‌برداری را شب ها انجام دهید و از اسکراب فیزیکی پرهیز کنید. به جای این که سراغ لایه بردار شیمیایی بروید حتماً سعی کنید نمونه طبیعی آن را تهیه کنید. برخی لایه‌بردارها می‌توانند بقایایی از خود باقی بگذارند که اگر آنها را نادیده بگیرید در آینده باعث التهابات پوستی شدید در شما می‌شوند. اسیدلاکتیک لایه بردار شیمیایی قوی است که هم‌زمان با لایه‌برداری، آبرسانی پوست را هم انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از لایه‌برداری که حاوی اسید گلیوسیلیک است رنگ طبیعی پوستتان را برگردانید و پوستی درخشان داشته باشید.

لایه‌برداری در پاییز
لایه‌برداری در پاییز

فقط حواستان به این نکته باشد که یک سوءتفاهم رایج در فصل پاییز وجود دارد که پوست بسیار شفاف‌تر از روزهای آفتابی است و لایه‌برداری به پاکسازی آن کمک می‌کند. باید بگوییم که لایه‌برداری به تشدید آن کمک می‌کند. لایه‌برداری ملایم به همراه محصولات مناسب می‌تواند به بازسازی صحیح پوست کمک کند.

مراقبت از پوست در پاییز | استفاده از رتینول را آغاز کنید!

درحالی که نبود نور شدید آفتاب می‌تواند خبر خوبی برای روحیه‌تان باشد باید بگوییم بیشتر خبر خوبی برای صورتتان است. رتینول باعث می‌شود پوست نسبت به خورشید حساس‌تر شود و بهترین کار این است که از آن در فصل پاییز استفاده کنید. در تابستان باید از محصولات SPFدار استفاده کرد. این‌طوری به سادگی می‌توانید تغییر سلول و احیای آن را شاهد باشید. همچنین شاهد تنظیم میزان چربی پوست و بهبود رنگ پوست باشید. این پروسه را به آرامی شروع کنید تا پوستتان بتواند آن را تحمل کند و سپس استفاده از رتینول را به هر شب برسانید.


اگر دوست دارید با تاثیراتی که تغییرات فصل پاییز بر روی پوست و مو خواهد داشت و یا مشکلات پوست و مو، روش‌های مراقبت از پوست و مو، انواع ماسک‌ یا حتی راه‌های مراقبت از پا در فصل پاییز آشنا شوید، اپیزود شماره ۵ لیاکست برای شما است.


مراقبت از پوست در پاییز | در تمام طول سال SPF بزنید.

بزرگ‌ترین اشتباهی که می‌توانید در طول پاییز بکنید عدم استفاده از SPF است. درواقع پوست ما می‌توانند در تمام طول سال از اشعه‌های مضر خورشید آسیب ببینند و این محصولی است که هرگز نباید آن را با چیز دیگری جایگزین کنید. SPF همچنین به روشن شدن پوست، نفس کشیدن آن و همچنین نرم شدن پوست کمک می‌کند و به خوبی زیر آرایش شما می‌نشینند.

مراقبت از پوست در پاییز | رژیم غذایی شما مهم است!

درمان لایه بیرونی پوست بسیار خوب است اما نکته مهم این است که شما نیاز به رژیم غذایی فصلی برای روتین مراقبت از پوست در پاییز دارید. پاییز فصل برداشت است و ما خیلی خوشبخت هستیم که می‌توانیم محصولات مغذی داشته باشیم و از آنها استفاده کنیم. می‌توانید از کدوحلوایی استفاده کنید که غنی از بتاکاروتن است که به احیای سلول و عملکرد نرمال پوست و تولید کلاژن کمک می‌کند.


برای آشنایی بیشتر با ترفندهای مراقبت از پوست، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید.

ترفندهای مراقبت از پوست و زیباتر شدن آن

با ترفندها و محصولات جدید پوستی، داشتن پوستی یکدست دیگر آرزویی دست‌نیافتنی نیست. با یادگیری این ترفندها زیبایی را به پوست‌تان هدیه کنید.


همچنین پیشنهاد می‌کنیم که روی پروبیوتیک‌ها هم سرمایه گذاری کنید تا سلامت پوست خود را تضمین کنید. خوردن مکمل امگا نیز به شما در مرطوب سازی پوست و احیای سلول‌های پوستی کمک می‌کند.

مراقبت از پوست در پاییز | از روغن پوست استفاده کنید!

با کاهش دما تعادل رطوبتی پوست به هم می‌ریزد به این معنا که پوست می‌تواند در ماه‌های پاییز خشک‌تر شود. استفاده از روغن در روتین مراقبت از پوست شما نه تنها می‌تواند پوست را در کوتاه مدت تغذیه کند بلکه همچنین به بهبود حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. به دنبال ترکیبات روغنی چندکاره باشید که مزایای مختلفی داشته باشند.

استفاده از روغن پوست در پاییز
استفاده از روغن پوست در پاییز

مراقبت از پوست در پاییز | ویتامین سی را فراموش نکنید!

برای حفظ درخشندگی پوست وقتی از تابستان به پاییز می‌رویم، ویتامین سی می‌تواند به نرمی و روشنی پوست کمک کند و تولید کلاژن را بهبود ببخشد و رطوبت را در زیر پوست حفظ کند و از پوستمان در برابر مهاجمان خارجی محافظت کند. همچنین ویتامین سی می‌تواند به ترمیم آسیب‌های بلند مدت پوست کمک کند. در طول ماه‌های تابستان پوست ما در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث آسیب و ایجاد نشانه‌های پیری پوست شود. استفاده از ویتامین سی می‌تواند به اصلاح این موضوع از بین بردن آسیب کمک کند و رنگ پوست را ترمیم کرده باعث درخشندگی پوست شود.


تا داشتن پوستی جوان و شاداب، تنها یک کلیک فاصله دارید.


مراقبت از پوست در پاییز | مواد مؤثره آرام‌بخش برای درمان قرمزی پوست

اگر پوستی مستعد قرمزی دارید احتمال این که در ماه‌های سردتر ملتهب شود، وجود دارد به‌خصوص پوست بینی و گونه‌تان. به دنبال مواد مؤثره ضدالتهاب و آرام‌بخش مثل قارچ و جو دو سر باشید که به شما در کاهش التهاب و قرمزی پوست کمک کند.

برای فصل سرد آماده شوید؛ پوستتان کسی را جز شما ندارد!

در این مقاله از لیامگ به معرفی روتینی برای مراقبت از پوست در پاییز پرداختیم. به هر حال شما از فصل گرما وارد فصلی سردتر می‌شوید و مراقبت‌هایی که لازم است در این فصل در نظر داشته باشید تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. شاید در نگاه نخست این‌طور به نظر برسد که تغییرات زیادی وجود ندارد ولی باید بگوییم که این تغییرات در جزئیات کیفی محصولات است. شما از همین روتین می‌توانید به عنوان روتین مراقبت از پوست در زمستان نیز استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم این روتین را جدی بگیرید تا پوستی سالم داشته باشید. اگر می‌خواهید با روتین مراقبت از پوست به شکلی مفصل‌تر آشنا شوید می‌توانید دیگر مطالب ما را در لیامگ مطالعه کنید. برای تهیه محصولات مراقبت از پوست پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی لیاتیم است.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید