صفحه اصلی > محصولات مراقبتی و مراقبت از پوست : خواص روغن آرگان برای پوست

خواص روغن آرگان برای پوست

خواص روغن آرگان برای پوست

اگرچه کلی روغن برای مراقبت از پوست در جهان وجود دارد، اما این مسئله روغن پوست می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. به‌طورکلی، اگر پوست چربی دارید، ایده استفاده از روغن برای مراقبت از پوستتان می‌تواند کمی عجیب به نظر برسد، نه؟ اما مسئله این است که همه روغن‌ها یکسان نیستند! پس بله، درحالی‌که روغن‌های زیادی وجود دارند اما همه آنها برای همه نوع پوستی مناسب نیستند. اما برخی از این روغن‌ها وجود دارند که مناسب همه نوع پوست هستند. در این مطلب از لیامگ قرار است از خواص روغن آرگان برای پوست بنویسیم. خواص روغن آرگان برای مو نیز زیاد است اما در این مطلب درباره آن چیزی نخواهیم گفت.

روغن آرگان چیست؟

روغن آرگان، عصاره‌ای روغنی و گیاهی است که از مغز هسته میوه درخت آرگان گرفته می‌شود. این درخت در مراکش رشد می‌کند. به شکل سنتی، بیرون کشیدن روغن از طریق پروسه فشرده هوای سرد انجام می‌شد که هیچ گرمایی در این پروسه به کار گرفته نمی‌شد تا به طور کامل مواد مغذی آن حفظ شود. محبوبیت روبه‌رشد تقاضا برای روغن آرگان باعث شد تا روش‌های استخراج آن نیز به مرور بهتر شود.

اگرچه روغن آرگان بیشتر به عنوان روغنی مناسب برای پوست خشک شناخته می‌شود اما می‌توان آن را مناسب برای از بین بردن آکنه نیز در نظر گرفت. این روغن به هیچ عنوان باعث چرب‌تر شدن پوست چرب نمی‌شود. این روغن نه تنها برای انواع پوست امن است بلکه برای همه‌شان مزایایی دارد.

روغن آرگان
روغن آرگان

مزایای استفاده از روغن آرگان

خواص روغن آرگان برای پوست | غنی از آنتی‌اکسیدان

روغن آرگان غنی از آنتی‌اکسیدانی است که به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های محیطی کمک می‌کند. ویتامین ای در این روغن بسیار زیاد است. این ویتامین برای مراقبت از پوست بسیار مهم است چرا که خاصیت نرم‌کنندگی پوست و ضد پیری دارد. همچنین رادیکال‌های آزاد را مهار می‌کند و به حفظ جوانی پوست کمک می‌کند.

خواص روغن آرگان برای پوست | غنی از اسیدهای چرب

روغن آرگان مقدار زیاد اسید چرب دارد و ۹۵ درصد آن را اسیدهای چرب تشکیل می‌دهند. داشتن اسیدهای چرب آن را به روغنی مناسب برای مرطوب‌سازی و همچنین تغذیه پوست تبدیل کرده است.

خواص روغن آرگان برای پوست | ضدالتهاب

یکی دیگر از خواص اسیدهای چربی مثل اسید لینولیک و اسید اولئیک این است که ضدالتهاب است. نه تنها گزینه‌ای مناسب برای پوست‌های ملتهب است بلکه به خاطر خاصیت ضدالتهابی، می‌توان آن را برای درمان آکنه در نظر گرفت و مناسب برای پوست چرب هم به شمار می‌رود.

روغن آرگان مناسب برای التهابات پوستی
روغن آرگان مناسب برای التهابات پوستی

خواص روغن آرگان برای پوست | مرطوب کننده

به‌طورکلی، روغن آرگان می‌تواند برای همه نوع پوست استفاده شود. در پوست خشک خاصیت مرطوب‌کنندگی خوبی دارد و برای پوست چرب بسیار سبک است و به هیچ عنوان باعث چرب شدن بیشتر پوست نمی‌شود. این یک سوءتفاهم است که گفته می‌شود پوست چرب نیازی به مرطوب کننده ندارد. همه پوست‌ها نیاز به مرطوب کننده دارند.

خواص روغن آرگان برای پوست | کمک به جلوگیری از هدر رفتن آب

روغن آرگان خاصیت ترمیم کننده لایه‌های بیرونی پوست را دارد که نه تنها ظاهر پوست را بهتر می‌کند بلکه جلوی آسیب و خشکی را هم می‌گیرد. این کار را با جلوگیری از هدر رفتن آب پوست می‌کند. درواقع مانعی می‌سازد که جلوی از بین رفتن آب پوست را می‌گیرد.

مضرات روغن آرگان

برای بیشتر قسمت‌ها، روغن آرگان هیچ مضرات یا عوارض جانبی ندارد. به خوبی می‌شود آن را تحمل کرد اما برخی از افراد ممکن است حساسیتی ملایم نسبت به آن نشان دهند. با این حال اگر پوست ملتهبی دارید برای استفاده از روغن آرگان حتماً احتیاط لازم را انجام دهید.

طرز استفاده از روغن آرگان

روغن آرگان اغلب به تنهایی داخل یک محصول قرار می‌گیرد اما ممکن است محصولاتی مثل مرطوب کننده، ماسک صورت، کرم دور چشم و … پیدا کنید که حاوی روغن آرگان باشد. روغن آرگان را می‌توانید روزی یک یا دو بار استفاده کنید. آن هم به عنوان مرحله آخر روتین مراقبت از پوستتان. می‌توانید آن را روی کرم خود بزنید که رطوبت را داخل خود حفظ کند.

طرز استفاده از روغن آرگان
طرز استفاده از روغن آرگان

نکته مهم

به واکنش پوستتان هنگام استفاده از روغن آرگان به خوبی توجه کنید. به خصوص وقتی با دیگر مواد مؤثره از آن استفاده می‌کنید. اسید اولئیک و اسید لینولیک موجود در روغن آرگان می‌توانند به خوبی نفوذ کنند و به نفوذ دیگر مواد مؤثره به داخل پوست کمک می‌کنند و با این کار جلوی التهابات را می‌گیرند.

به خصوص اگر دارید از این محصول به همراه دیگر مواد مؤثره فعال استفاده می‌کنید باید حواستان باشد. مثلاً توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان از آن به همراه سرم رتینول استفاده نکنید. به خصوص آن‌هایی که پوست حساسی دارند باید از این کار پرهیز کنند. به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم وقتی از محصولی استفاده می‌کنید که حاوی اسید اولئیک و اسید لینولیک است مطمئن شوید همان‌طوری از آن استفاده کنید که روی بسته بندی محصول نوشته شده است.

درست مثل همه روغن‌های صورت، روغن آرگان باید به عنوان مرحله آخر روتین مراقبت از پوست بعد از تونر، سرم و مرطوب کننده استفاده شود. چند قطره از روغن خود را صبح و چند قطره شب به همراه کرم صورتتان استفاده کنید. می‌توانید به تنهایی هم از آن استفاده کنید. گردنتان را فراموش نکنید و از روغن آرگان برای گردنتان نیز استفاده کنید.


اگر مشتاق هستید با معجزه روغن‌های پوست و نحوه استفاده از آن‌ها آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را از دست ندهید.

استفاده از روغن پوست

استفاده از روغن پوست؛ بایدها و نبایدها

مراقبت از پوست از آن کارهای واجبی است که همه‌مان باید حواسمان به آن باشد. استفاده از روغن پوست، بهترین روش برای مراقبت از آن است اما به چه قیمتی؟

روغن پوست

روغن پوست؛ معجزه‌‌ای طبیعی برای جوانی و شادابی پوست شما

برای ترمیم جای زخم، جوان‌سازی پوست، آب‌رسانی آن و همچنین کمک به سلامت پوستتان، حتماً باید از روغن پوست استفاده کنید، اما کدامشان مناسب پوست شماست؟


از آنجایی که روغن آرگان به سرعت جذب پوست می‌شود می‌توانید صبح و شب از آن استفاده کنید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که بگذارید به خوبی جذب پوستتان شود و سپس سراغ آرایش کردن صورتتان بروید.

آیا روغن آرگان منافذ پوست را می‌بندد؟

خیر! درواقع این روغن به هیچ عنوان باعث بسته شدن منافذ پوست نمی‌شود. از آنجایی که باعث چنین چیزی نمی‌شود برای همه نوع پوست مناسب است. آن‌هایی که پوست خیلی چرب دارند باید از این روغن به میزان بسیار کم یا به همراه دیگر محصولات استفاده کنند. به هر حال باید همیشه جوانب احتیاط را در نظر بگیرید.


تا داشتن پوستی لطیف و شاداب، تنها یک کلیک فاصله دارید.


چند بار در روز باید از روغن آرگان استفاده کرد؟

روغن آرگان بهترین گزینه برای اضافه شدن به روتین مراقبت از پوستتان است چرا که مزایای مرطوب‌کنندگی آن برای صبح و شب کاملاً مناسب است. علاوه بر این، آن‌هایی که پوست چرب ملایم و پوست مستعد آکنه دارند با استفاده منظم از روغن آرگان می‌توانند به کنترل سبوم اضافی کمک کنند و جلوی از بین رفتن پوستشان را بگیرند.

دفعات مجاز استفاده از روغن آرگان
دفعات مجاز استفاده از روغن آرگان

خواص روغن آرگان برای پوست شما بی‌نظیر است!

در این مطلب از لیامگ به بررسی خواص روغن آرگان برای پوست پرداختیم. همچنین درباره چیستی آن و جزئیات مربوط به نحوه استفاده از آن مطالبی برایتان آماده کردیم و نوشتیم. شما که نمی‌خواهید پوستی خشک یا بی‌رنگ و رو داشته باشید، نه؟ استفاده از روغن برای پوستتان را جدی بگیرید. حتی اگر پوست چربی دارید باید بگوییم که روغن آرگان دوای مشکل شماست! برای مطالعه درباره انواع روغن‌های مناسب پوست می‌توانید سری به لیامگ بزنید و مطالب دیگر ما را در آنجا مطالعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی لیاتیم اقدام به خرید محصولات مراقبت از پوست و مو کنید. چه چیزی از این بهتر. پکیج سلامت پوست و موی شما اینجاست!

برای اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پوستی سالم، شفاف و ایده‌آل پیدا کنید، حتماً این کتاب را بخوانید!

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید