در پاسخ به این سؤال که «بادی اسپلش چیست؟» باید بگوییم آنها بهترین وسیله برای کمک به مردان و زنان است تا بدون عناصر قوی ادکلن یا عطر، تازه و شاداب به نظر برسند. برای مردان، استفاده از بادی اسپلش معمولاً بر روی قفسه سینه و گردن و زیربغل اتفاق می‌افتد. برای زنان، بیشتر بر روی نقاط نبض، لباس و مو. برای این که ماندگاری این محصول بیشتر شود، بهتر است از بادی اسپلش بعد از حمام استفاده کنید. البته که خرید بهترین بادی اسپلش موجود در بازار نیز تا حدی گواه ماندگاری بالای آن خواهد بود.

در این مطلب از لیامگ قرار نیست درباره خود بادی اسپلش برایتان بنویسیم. برای آشنایی با آن می‌توانید مطالب دیگر ما را در لیامگ مطالعه کنید. اینجا قرار است درباره نحوه استفاده از بادی اسپلش به طور مفصل حرف بزنیم و روش‌های مختلفی را به شما معرفی کنیم.

روش اول؛ استفاده از بادی اسپلش برای مردان

گام اول؛ پیراهن خود را دربیاورید.

بادی اسپلش برای مردان معمولاً دو برابر دئودورانت بیشتری دارد. پس توصیه می‌کنیم که برای اثرگذاری بیشتر حتماً آن را بر روی بدن خود بزنید نه لباس.

گام دوم؛ نیمه بالایی بدنتان را اسپری کنید.

اسپری را در فاصله ۱۵ سانتی‌متری بدنتان نگه دارید. سپس آن را بر روی زیربغل، قفسه سینه و گردنتان اسپری کنید. هر بخش بدن را به مدت ۲ تا ۳ ثانیه اسپری کنید. برای پوشش‌دهی بیشتر، اسپری را در فاصله بیشتری از بدن نگه دارید مثل ۱۷ تا ۲۲ سانتی‌متر.

گام سوم؛ یک‌بار در روز اسپری کنید.

به‌طورکلی، استفاده از بادی اسپلش بوی بسیار قوی‌ای دارد. با استفاده آن فقط یک‌بار در روز می‌توانید جلوی زیاده‌روی‌کردن در میزان بو را بگیرید. همچنین برای این که استفاده از بادی اسپلش برایتان باعث آلرژی نشود بهتر است همان یک‌بار در روز مورد استفاده قرار بگیرد. تنها استثنا این است که بخواهید ورزش یا فعالیت فیزیکی دیگری داشته باشید. در این صورت می‌توانید بعد از فعالیت فیزیکی از بادی اسپلش استفاده کنید.

استفاده از بادی اسپلش، یک بار در روز
استفاده از بادی اسپلش، یک بار در روز

روش دوم؛ استفاده از بادی اسپلش برای زنان

گام اول؛ بر روی نقاط نبض خود اسپری کنید.

بادی اسپلش را به فاصله ۱۰ تا ۱۲ سانتی‌متر از نقاط نبض خود نگه دارید و اسپری کنید. روی هر نقطه نبض یک‌بار اسپری کنید. سعی کنید از مالیدن افشانه‌ها پرهیز کنید. در عوض بگذارید بوی آن روی پوستتان خشک شود. نقاط نبض شامل مچ، داخل آرنج، جلوی گردن، پشت زانو و بین سینه‌ها می‌شود. بدن شما فرومون‌ها را از نقاط نبض ساطع می‌کند و این نقاط بهترین جا برای استفاده از بادی اسپلش هستند چرا که اطمینان می‌دهند تا ماندگاری بو برایتان بیشتر شود.

گام دوم؛ بر روی لباستان اسپری کنید.

این کار را بعد از اسپری کردن بادی اسپلش بر روی نقاط نبضتان انجام دهید. با این حال، اسپری را در فاصله ۱۷ تا ۲۲ سانتی‌متری لباس بگیرید. تاپ و شلوار خود را یک یا دو بار در روز اسپری کنید. همچنین می‌توانید اسپری را روی هوا بزنید و با لباس داخل این هوا راه بروید که افشانه‌ها روی لباستان قرار بگیرند. این‌طوری ریسک آسیب رسیدن به لباستان نیز کم می‌شود.

گام سوم؛ موی خود را اسپری کنید.

سعی کنید از استفاده از بادی اسپلش به طور مستقیم بر روی مو پرهیز کنید. در عوض، هوای بالای سرتان را یک یا دو بار با بادی اسپلش اسپری کنید. به‌سرعت زیر آن قرار بگیرید که افشانه روی موی شما بنشیند.

روش سوم؛ طرز استفاده از بادی اسپلش

گام اول؛ بوی موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید!

بویی را انتخاب کنید که با ذائقه شخصیتی شما و همچنین سبک و سیاقتان سازگار باشد. با بوی عطرهای معروف شروع کنید و ببینید کدام بو برایتان جذاب‌تر است. سپس سراغ بوهای دیگر بروید و سعی کنید چیزی مشابه آنها پیدا کنید. اگر دختر هستید، احتمالاً بوی گل، شیرین یا مشک دار را بپسندید. اگر پسر هستید احتمالاً بوی چوب یا تند برایتان جالب‌تر باشد.

انتخاب بادی اسپلش
انتخاب بادی اسپلش

گام دوم؛ استفاده از بادی اسپلش بعد از حمام!

استفاده از بادی اسپلش روی بدن تمیز کمک به چسبیدن بهتر بو به پوست می‌کند و باعث افزایش ماندگاری می‌شود. بعد از حمام، خودتان را به‌آرامی با حوله خشک کنید. سپس بادی اسپلش را روی بدن نمناک خود بزنید.

گام سوم؛ بو را لایه‌بندی کنید!

لایه‌بندی بو نیز به طولانی‌تر شدن ماندگاری بادی اسپلش کمک می‌کند. درحالی‌که حمام می‌کنید، از ژل دوشی استفاده کنید که بوی مشابه بادی اسپلشتان را دارد. بعد از حمام، از لوسیونی استفاده کنید که بوی مشابهی دارد. سپس به‌محض خشک‌شدن لوسیون بر روی بدنتان، سراغ استفاده از بادی اسپلش بروید. برای مثال، اگر بادی اسپلش شما بوی وانیل، اسطوخودوس و نعناع می‌دهد پس سراغ ژل دوشی بروید که حاوی اسطوخودوس، وانیل یا نعناع است. اگر نمی‌توانید محصولاتی با بوی مشابه پیدا کنید بهتر است از صابون یا لوسیون بدون بو استفاده کنید. برخی بادی اسپلش ها دارای لوسیون و ژل دوش هم هستند که این‌طوری کارتان حسابی راحت می‌شود.

طرز استفاده از بادی اسپلش

 1. اول از همه در بادی اسپلش را باز کنید.
 2. آن را روی جایی که می‌خواهید اسپری کنید، هدف بگیرید.
 3. نوک افشانه بادی اسپلش را درست مقابل جایی که می‌خواهید اسپری کنید بگذارید.
 4. بسیار مهم است که چیزی حدود ۱۰ سانتی‌متر از بدنتان فاصله داشته باشد.
 5. حالا انگشتتان را روی اسپری بگذارید و آن را فشار دهید.
 6. به مدت چند ثانیه در ناحیه نگه دارید. سپس این کار را در دیگر نقاط بدن نیز تکرار کنید و آن بوی مطلوب خود را تجربه کنید.

اگر مشتاق هستید تا اطلاعات جامع‌تری درباره بادی اسپلش کسب کنید، مقاله زیر را از دست ندهید.

بادی اسپلش

چطور بادی اسپلش مناسب برای بدنمان را پیدا کنیم؟

بوی خوشایند از آن چیزهایی است که همه به دنبالش هستیم اما گرانی عطر و ادکلن کار را کمی سخت می‌کند. راه‌حل جایگزین آن، استفاده از بادی اسپلش است.


نکاتی درباره استفاده از بادی اسپلش

بادی اسپلش را در جای درست نگه دارید و اسپری کنید:

بسیار مهم است که بادی اسپلش را روی چه نقاطی از بدن قرار دهید و سپس با چه فاصله‌ای این کار را بکنید. اگر خیلی نزدیک بدنتان نگه دارید احتمال این که بدنتان را خیس کنید وجود دارد. حتی این احتمال نیز وجود دارد که بو به خوبی پخش نشود. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که کمی از بدنتان آن را فاصله بدهید و سپس عمل اسپری کردن را انجام بدهید. این‌طوری بو به خوبی در تمام بدنتان پخش می‌شود.

روی دستتان اسپری کنید:

برخی افراد می‌خواهند دستانشان بوی خوبی بدهد. برای چنین کاری لازم است سراغ بادی اسپلش بروید که بوی سبکی دارد. بله، بوی قوی به درد زیربغل و مفاصل می‌خورد اما کف دست یا روی آرنج از آن جاهایی است که بهتر است از بوی سبک روی آنها استفاده شود.

استفاده از بادی اسپلش روی دست
استفاده از بادی اسپلش روی دست

به‌محض بیدارشدن، اسپری کنید:

بسیار مهم است که به‌محض این که بیدار می‌شوید بوی خوبی بدهید. برخی افراد بلافاصله بعد از این که صبح از خواب بیدار می‌شوند یا عصر وقتی چرتی می‌زنند، خیلی حال خوبی ندارند. بهترین راه برای سر حال شدن بوییدن رایحه‌ای خوب است. لازم است سراغ بوی شیرین بروید آن را پشت گردن خود اسپری کنید. می‌توانید به‌سادگی این کار را قبل از خواب هم انجام دهید. این‌طوری به‌محض این که فردا از خواب بیدار شوید، حالتان خوب خواهد بود.

بادی اسپلش برند استفاده کنید:

به‌راحتی می‌توانید انواع بادی اسپلش را در بازار پیدا کنید. انتخاب نوع درست آن بسیار مهم است. باید سراغ محصولی بروید که تولید برندی با سابقه و معتبر باشد. توصیه می‌کنیم پیش از خرید حتماً نظرات دیگر مشتریانی که این محصول را خریداری کرده‌اند بخوانید و بررسی کنید حتماً این محصول مناسب چیزی که می‌خواهید باشد. حتی اگر قرار است پول زیادی بپردازید، این کار را بکنید. صحبت از سلامت شما در میان است.

استفاده از بادی اسپلش؛ ارمغان سرزندگی و شادابی!

در این مطلب از لیامگ به بررسی روش‌های استفاده از بادی اسپلش پرداختیم. همچنین سعی کردیم نکات مهمی را درباره نحوه استفاده از این محصول برایتان بنویسیم. قیمت بادی اسپلش نسبت به عطر و ادکلن به مراتب پایین‌تر است و می‌توانید به‌سادگی آن را تهیه کنید. اگر قصد خرید بادی اسپلش را دارید، شدیداً توصیه می‌کنیم که پیش از خرید درباره محصول مورد نظرتان بخوانید و ویژگی‌های آن را به خوبی بررسی کنید. این‌طوری می‌توانید خریدی هوشمندانه و کاملاً به صرفه داشته باشید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

3 دیدگاه‌ها

 1. سلام…آیا استفاده از بادی اسپلش بر روی پوست باعث تیرگی پوست نمیشود؟ و یا استفاده از آن بر روی مو به مرور باعث سفیدی مو نمیشود؟

 2. بادی اسپلش از لحاظ،قیمتی مقرون به صرفه س
  ولی رایحه اون موندگاری کمی داره
  اما در هر صورت فعلا برای من جایگزین عطر های گرون شده

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید