صفحه اصلی > مراقبت از پوست : شگفتی‌های مصرف آمینو اسید برای پوست!

شگفتی‌های مصرف آمینو اسید برای پوست!

عوامل بسیاری مانند اشعه مضر خورشید، بالارفتن سن، استرس و آلودگی هوا باعث آسیب‌های پوستی می‌شوند. آسیب‌های پوستی شامل به‌وجودآمدن خطوط ریز پیشانی، خطوط دور لب و چشم، خشکی پوست و نیز کدر شدن و تیرگی دور چشم‌ها هستند. برای جلوگیری از این مشکلات، بدن با تغذیه و پروتئین باید آن‌ها را تامین کند. گاهی با تغذیه و گاهی هم باید با مکمل‌های غذایی، مواد مورد نیاز پوست را فراهم کرد. آمینو اسید برای پوست هم اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه زیادی داشت.

با پیشرفت تکنولوژی میزان آلودگی محیط و هوا بیشتر شده است. به دنبال آن نیز بیماری‌های پوستی افزایش یافته‌اند. پس باید بیش‌ازپیش، حواسمان به پوست و بدنمان باشد. آمینو اسید مهم‌ترین جزء پروتئین بوده که با محافظت از پوست، تامین پروتئین پوست و آبرسانی آن، سلامت پوست را حفظ می‌کند. به این دلیل که به تازگی از اسیدهای آمینه در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده‌های زیادی شده و تاثیرات شگفت انگیز آمینو اسید برای پوست به گوش همه رسیده، در این مقاله از لیامگ، در رابطه با روش تغذیه کردن بدن از آمینو اسید به منظور افزایش سلامت پوست و فواید بی‌شمار آمینواسید صحبت کرده‌ایم.

نحوه استفاده از اسیدهای آمینه برای داشتن پوستی صاف

تلاش برای درک ساختارهای اتمی و ترکیبات یونی شگفت‌انگیز است. بااین‌حال بررسی مواد تشکیل‌دهنده محصولات مراقبت از پوست عملاً یک سرگرمی به حساب می‌آید. همه ما عاشق جدیدترین ترکیبات مراقبت از پوست هستیم. این همان علمی است که همه ما می‌توانیم در مورد آن هیجان‌زده شویم؛ بنابراین برای اهداف کاملاً آموزشی، وظیفه ما این است که چیزی را به اشتراک بگذاریم که ممکن است چشمان افراد را به خود خیره کند.

در این مقاله در مورد اسیدهای آمینه برای پوست صحبت خواهیم کرد. اسیدهای آمینه برای بدن ضروری هستند و ممکن است برای پوست نیز فواید زیادی داشته باشند. برای اینکه شما را در مسیر درست هدایت کنیم اطلاعات کاملی در مورد اسیدهای آمینه را در اینجا آورده‌ایم. پس تمامی چیزهایی که در مورد فواید آمینو اسید برای پوست لازم است بدانید را در این مقاله بخوانید.

مصرف آمینو اسید برای سلامت پوست
مصرف آمینو اسید برای سلامت پوست

تعریف آمینو اسیدها

برای آشنایی با آمینو اسیدها این قسمت را بخوانید. اصلاً چرا باید به اسیدهای آمینه توجه کنیم؟ پزشکان می‌گویند که اسیدهای آمینه بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها هستند و تقریباً در همه موارد نقش دارند. مانند فرایندهای بیولوژیکی که در بدن ما اتفاق می‌افتد. توالی ترکیب آن‌ها تعیین می‌کند که کدام پروتئین خاص تشکیل می‌شوند و چگونه عمل می‌کنند.

از ۲۰ نوع اسیدآمینه، ۱۱ مورد اسید آمینه غیرضروری و ۹ اسید آمینه ضروری هستند. اما تمامی اسید آمینه‌ها برای بقای بدن حیاتی هستند. غیرضروری به این معنی است که بدن می‌تواند آن‌ها را به تنهایی بسازد. در مقابل نیز اسیدهای آمینه ضروری باید از طریق رژیم غذایی به دست آیند، چرا که بدن نمی‌تواند آن‌ها را به تنهایی بسازد. به عبارت دیگر آمینو اسیدها اجزای حیاتی در کارکرد بدن ما هستند، بنابراین منطقی است که وجود آن‌ها در هر چیزی که در سطح پوست اتفاق می‌افتد نیز حیاتی هستند. پس آمینو اسید برای پوست بسیار ضروری و حیاتی محسوب می‌شود.

فواید آمینو اسیدها برای پوست

در اینجا تمامی خواص اسید آمینه برای پوست را برای شما توضیح داده‌ایم:

آبرسانی به پوست:

تمامی ما در لایه‌های بالایی پوست خود اسید آمینه داریم. این اسیدهای آمینه دائما مشغول هیدراته نگه داشتن پوست ما با فشردن رطوبت به داخل و عمق پوست هستند. همه ما اثرات کمبود رطوبت بر روی پوست خود را می‌دانیم. موضوع فقط خشکی پوست نیست. همه چیز از آکنه و بافت‌های سفت گرفته تا خطوط مزاحم روی پوست، همگی باعث بروز احساس ناخوشایند می‌شوند. بنابراین همه ما به دنبال آبرسانی بیشتر پوست خود به هر شکلی هستیم. به عنوان مثال قرار دادن ماسک آمینو اسید در روتین پوستی، می‌تواند به حفظ رطوبت و نرم شدن پوست کمک کند.

افزایش آب سطح پوست:

هنگامی که آمینو اسیدها همراه با مواد دیگر استفاده می‌شوند، ممکن است با کمک به افزایش رطوبت، پوست را حجیم کنند. اسیدهای آمینه مانند اسید هیالورونیک و گلیسیرین به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کنند.

محافظت از پوست از طریق آنتی‌اکسیدان‌ها:

استفاده از محصولات پوستی زمانی مورد تایید قرار می‌گیرد که با مشاهده نتایج همراه باشد. این اتفاق را با آمینو اسید رقم خواهید زد. از جمله عمل تاثیرات اسیدهای آمینه تقویت ترمیم سلولی، هیدراته نگه داشتن پوست و محافظت آنتی‌اکسیدانی است. آمینو اسید برای پوست به شکل یک محافظ عمل می‌کند و از طریق آنتی‌اکسیدان‌ها وارد پوست می‌شود.

کاهش التهاب:

اسیدهای آمینه آبرسانی را افزایش داده، پوست را حجیم، التهاب را کاهش و کلاژن می‌سازند.

ساخت کلاژن:

آمینو اسیدها یا توسط بدن ساخته می‌شوند یا توسط برخی مواد غذایی جذب می‌شوند. آمینو اسیدها برای بازسازی کلاژن فوق‌العاده‌اند؛ اما برای پیشگیری از پشیمانی، حتماً محصولی شناخته شده را خریداری کنید. در نتیجه از آنجایی که آمینو اسید موجب ساخت کلاژن می‌شود، برای پوست مفید خواهد بود.

افزایش استحکام بافت پوست:

اسیدهای آمینه نیازی به قرار گرفتن به عنوان یک مرحله کاملاً جدید در روتین پوستی افراد ندارند. آن‌ها به عنوان یک محصول اضافی در روتین قرار داده می‌شوند تا عملکرد سایر محصولات را بهبود بخشند. اسیدهای آمینه می‌توانند برای تشکیل قطعات پروتئینی با بپپتیدها ترکیب شوند و در صورت استفاده موضعی روی پوست باعث افزایش استحکام و بافت پوست و نیز کاهش چین‌وچروک شوند.

ترمیم سلولی:

در مراقبت از پوست توسط کرم‌های موضعی، پپتیدها می‌توانند جذب پوست شوند و به تحریک تولید کلاژن کمک کنند. برخی پپتیدها به کاهش تشکیل چین‌وچروک و برخی دیگر به کاهش التهاب و ترمیم پوست کمک می‌کنند. وقتی پپتیدها را به‌عنوان یک عنصر در مواد سازنده محصولات می‌بینید، اساساً از وجود آمینو اسیدها باخبر شده‌اید. آمینو اسید برای پوست، کار ترمیم سلول‌ها را انجام می‌دهد.

صاف کردن خطوط ریز:

اسیدهای آمینه موجود در محصولات مراقبت از پوست می‌توانند نگرانی‌های مختلفی را برای کمک به تسکین پوست، سفت شدن و کاهش خطوط ریز و چین‌وچروک حل کنند. آمینو اسید برای پوست، معادل است با کاهش خطوط ریز دور چشم، لب و پیشانی.

آمینو اسید برای پوست
آمینو اسید برای پوست

عوارض مصرف آمینو اسیدها

آمینو اسیدها به‌عنوان یک گروه، هیچ عارضه جانبی شناخته شده‌ای ندارند، اما مثل همیشه، هنگام معرفی یک محصول جدید به روتین روزانه مراقبت از پوست خود، باید احتیاط کنید. تحریک به دلیل ترکیب شیمیایی پوست همیشه یک خطر در کمین افراد است. در صورت وجود هرگونه نگرانی، بهتر است قبل از استفاده از محصول، تست انجام دهید. به‌طورکلی، اسیدهای آمینه باید برای اکثر انواع پوست به‌خوبی کار کنند.

همچنین ثابت شده که مصرف اسیدهای آمینه در روتین روزانه، تاثیر بسیار زیادی بر پوست دارد. اسیدهای آمینه در یک رژیم مراقبت از پوست برای کمک به بازسازی کلاژن عالی هستند. این ماده بیشتر در کرم‌های صورت، به‌ویژه کرم‌هایی که برای نواحی حساس مانند دور چشم هستند، یافت می‌شود. اگر می‌خواهید این موارد را در روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید، یک مرطوب‌کننده یا کرم دور چشم انتخابی خوب برای شروع خواهند بود. هنگامی که به طور خاص به دنبال آمینو اسیدها در مراقبت از پوست هستید، برخی از اسیدهایی که ممکن است بخواهید به آن‌ها توجه کنید و به صورت موضعی مصرف می‌شوند آرژنین، لیزین، هیستیدین، گلیسین و لوسین هستند.

بهترین محصولات با اسیدهای آمینه

گلایسین یا گلیسین یک اسیدآمینه با پتانسیل بالا برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و صاف کردن خطوط ریز هنگام مصرف خوراکی است.  این نوع اسید آمینه را می‌توان در سویا یافت، اما برای تامین آن باید مقدار زیادی سویا مصرف کنید.

بهترین اسیدهای آمینه برای پوست

در این قسمت به معرفی انواع اسیدهای آمینه مفید برای پوست پرداختیم. با ما همراه باشید تا این آمینواسیدها را بیشتر بشناسید:

  • آرژنین: به ترمیم آسیب‌های قابل مشاهده پوست کمک می‌کند.
  • هیستیدین: خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. یک نوع تسکین دهنده پوستی به حساب می‌آید.
  • متیونین: در برابر مواد مضر از پوست محافظت می‌کند.
  • لیزین: سطح پوست را تقویت خواهد کرد.
  • پرولین، لوسین و گلیسین: به کاهش خطوط ظریف و چین و چروک روی سطح پوست کمک می‌کند.

منابع غنی از آمینو اسید

ساده‌ترین راه برای بهره‌مندی از فواید آمینو اسیدها از طریق مصرف برخی مواد غذایی است. بسیاری از منابع غذایی، حاوی اسیدهای آمینه ضروری هستند اما اسیدآمینه ضروری در پروتئین‌های کامل یافت می‌شوند. نمونه‌هایی از پروتئین‌های کامل عبارت‌اند از گوشت، مرغ، ماهی، تخم‌مرغ و لبنیات. برای افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می‌کنند، کینوآ، گندم سیاه و سویا منبع تامین پروتئین هستند.

منابع غنی از آمینو اسید
منابع غنی از آمینو اسید

آمینو اسید را حاوی فواید زیادی برای بدن به حساب آورید!

روزانه افراد بسیاری هستند که در سراسر جهان، از آمینو اسید برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده کرده و به نتیجه‌های خوبی هم دست پیدا می‌کنند. یک نکته مثبت قابل‌توجه در مورد آمینو اسیدها این است که خیال شما از هر بابت راحت است و جایی برای نگرانی وجود ندارد چرا که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. شما با یک روش بی‌خطر و کم‌ریسک مواجه هستید که قرار نیست آسیبی به شما وارد کند. ما در این مطلب از لیامگ به بررسی آمینو اسید برای پوست و فواید بی‌شمار آن پرداختیم. محصولات بسیاری وجود دارند که از آمینو اسید تشکیل شده‌اند. ما در وبسایت لیاتیم، انواع سرم‌ها، کرم‌ها و تونر‌هایی را در اختیار شما قرار داده‌ایم که مواد تشکیل‌دهنده آن آمینو اسید است و از کیفیت بی‌نظیری برخوردار می‌باشد. توصیه می‌کنیم سری به فروشگاه ما بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید