صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : خرید دهانشویه و هر آنچه لازم است درباره‌ی آن بدانید

خرید دهانشویه و هر آنچه لازم است درباره‌ی آن بدانید

راهنمای خرید دهانشویه

مگر مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کافی نیست که دندان‌پزشکان ما را به خرید دهانشویه تشویق می‌کنند؟ اگر در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل سلامت دهان و دندان باشید، احتمالا شما هم به این نتیجه رسیده‌اید که مسواک زدن با خمیردندان کافی نیست. البته درست هم فکر می‌کنید. حقیقت این است که مسواک زدن تمام جرم‌ها و باکتری‌ها را از بین نمی‌برد.

برای اینکه دندان‌هایتان به طور عمیق و کامل تمیز شوند، باید همراه با مسواک از یک عامل پاک‌کننده قوی مانند دهانشویه استفاده کنید. اما چطور بهترین دهانشویه را برای مراقبت دهان و دندان خود انتخاب می‌کنید؟ با ما همراه باشید تا معیارهایی که باید قبل از خرید بررسی کنید را با هم مرور کنیم. همچنین در مورد سیر تا پیاز دهانشویه‌ها صحبت کنیم. پس این شما و این هم راهنمای جامع و کامل خرید دهانشویه!

فهرست مطالب

راهنمای خرید بهترین دهانشویه

مهم است بدانید که، دهانشویه جایگزین خمیردندان نیست. اما شما باید آن را به عنوان مکمل مسواک به کار ببرید. حالا حتما از خودتان می‌پرسید که چگونه می‌توانید بهترین دهانشویه را تشخیص دهید. دهانشویه‌ای که انتخاب می‌کنید باید بر اساس هدفی باشد که به دنبال آن هستید. حالا این هدف می‌تواند بهبود سلامت کلی دهان و دندان باشد یا درمان مشکلی خاص. در اصل، برای انتخاب یک دهانشویه خوب به آموزش صحیح نیاز دارید. خوشبختانه تیم سخت‌کوش متخصصان ما یک راهنمای جامع برای کمک به شما در این راه تنظیم کرده‌اند.

 هنگام خرید دهانشویه چه ملاک‌های مد نظرتان است؟

 قبل از خرید دهانشویه باید بدانید که به چه دلیل به آن احتیاج دارید. برای مثال معیارهایی که باید قبل از خرید محصول به آنها توجه شوند چیست؟ در اینجا یک دسته‌بندی کلی از برخی از فاکتورهای مهم وجود دارد که باید قبل از خرید دهانشویه به آنها توجه کنید.

مشخص کردن نیاز دهان و دندان

چرا به خرید دهانشویه نیاز دارید؟ و به دنبال چه هدفی هستید؟ این‌ها سوالات مهمی هستند که باید قبل از خرید دهانشویه از خودتان بپرسید. محصولات مراقبتی دهان و دندان در فرمول و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند، بنابراین شما باید محصولی را خریداری کنید که به طور خاص برای مشکل سلامت دهان و دندان شما فرموله شده است.

بعضی از دهانشویه‌ها با استفاده از هیدروژن پروکسید و ترکیبات خاصی به سفید شدن دندان کمک می‌کنند و جلوی ایجاد لکه‌های جدید روی دندان‌ها را می‌گیرند. اما اغلب اوقات تعدادی از دهانشویه‌ها خشکی دهان و بوی بد دهان را هدف قرار می‌دهند و داخل دهانتان را مرطوب می‌کنند. بعضی دیگر نیز به مبارزه با پوسیدگی دندان می‌پردازند و باکتری‌های مسئول این مشکل را از بین می‌برند. بعضی دهانشویه‌ها هم چندکاره هستند و بدون توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان شما مراقبت کاملی را عرضه می‌کنند.

اگر برای بار اول است که از دهان شویه استفاده می‌کنید و هیچ مشکل دندانی خاصی ندارید به شما توصیه می‌کنیم دهانشویه‌ای را خریداری کنید که به طور کامل از دهان و دندان مراقبت کند. اما اگر شما مشکل خاصی در ناحیه دهان و دندان دارید و نیاز به درمان دارد، توصیه می‌کنیم دهانشویه‌ای را خریداری کنید که مخصوص آن مشکل فرموله شده است.

انتخاب دهانشویه چندکاره
انتخاب دهانشویه چندکاره

 نشان تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا

انجمن دندانپزشکی آمریکا (به اختصار: ADA)، انجمنی است که به تایید محصولات مراقبتی دهان و دندانی می‌پردازد که دارای استانداردهای بسیار بالایی هستند. به طور خاص، شورای ADA در امور علمی به عنوان یک مجموعه‌ی مستقل از متخصصان، شواهد علمی تولیدکنندگان را ارزیابی می‌کند که تعیین کند آیا این محصول، استانداردهای انجمن را برای اثربخشی و ایمنی رعایت می‌کند یا خیر. این تایید به شکل یک نشان روی محصولات ثبت می‌شود و به شما این اطمینان را می‌دهد که ادعای اثربخشی تولیدکنندگان در مورد محصول، توسط متخصصان دندانپزشکی به اثبات رسیده است. بنابراین باید حواستان به نشان ADA در روی دهانشویه‌ای که خریداری می‌کنید باشد تا اطمینان بیشتری در مورد محصول کسب کنید.

فلوراید در دهانشویه

فلوراید یک ترکیب رایج موجود در محصولات مراقبتی دهان و دندان است. همچنین ترکیب مهمی در دهانشویه به شمار می‌رود. از نظر بالینی، فلوراید مینای دندان را تقویت و از ایجاد حفره در دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

ممکن است برای مسواک زدن از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید، اما باز هم نتیجه‌ی مطلوب نگیرید. دلیلش این است که بسیاری از افراد تمایل ندارند که خمیردندان را در دهان خود نگه دارند و بعد از مسواک زدن، دهان خود را می‌شویند. راه حل این مشکل این است که برای شستشوی دهان، دهانشویه حاوی فلوراید را خریداری کنید. با این کار، فلورایدی که بعد از آبکشی از دست داده بودید، دوباره به دهان و دندان برمی‎گردد.

  • توجه ویژه: دهانشویه‌های برند لایف گارد، حاوی فلوراید نیستند.

 ضد باکتری

پلاک و باکتری جزو مشکلات اصلی هستند که بر سلامت دهان و دندان تاثیر می‌گذارند. پلاک، محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم می‌کند. بنابراین، شما باید هر روز علیه آنها مبارزه کنید تا مطمئن شوید که تجمع پیدا نمی‌کنند و برایتان مشکل ساز نمی‌شوند. بعد از اینکه خمیردندان شما کارش را به خوبی انجام داد و باکتری را از سطح دهان و دندان پاک کرد، برای تمیز کردن نقاط غیر قابل دسترس از دهانشویه استفاده کنید. اگر به طور منظم از دهانشویه استفاده کنید قادر به جلوگیری از ایجاد عفونت‌های باکتریایی مانند التهاب لثه خواهید بود.

 فاقد الکل

برخی دهانشویه‌ها برای حل کردن روغن‌های ضروری در محصولات خود از الکل استفاده می‌کنند. اگرچه این دهانشویه‌ها عملکرد خوبی دارند اما بسیاری از افراد آنها را انتخاب نمی‌کنند. زیرا این محصولات باعث سوزش، خشکی و حساسیت دهان می‌شوند. خوشبختانه در حال حاضر بیشتر برندها دیگر الکل را در فرمول خود جای نمی‌دهند. با این حال اگر از خشکی دهان، حساسیت دهان یا آفت دهان رنج می‌برید باید حتماً دهانشویه‌ی بدون الکل را به عنوان گزینه‌ی بهتر در نظر بگیرید.

هنگام خرید دهانشویه به چه موارد دقت کنیم؟

فواید داشتن یک دهانشویه‌ی خوب چیست؟ همان‌طور که چندین بار در این مقاله اشاره کردیم، یک دهانشویه‌ی خوب، همزمان چندین فایده برای بهبود سلامت دهان و دندان ارائه می‌دهد. در ادامه مواردی را با هم مرور می‌کنیم که در هنگام خرید دهانشویه بهتر است به آنها دقت کنیم.

استفاده آسان

یک دهانشویه خوب، در یک بطری ریخته شده که به راحتی باز می‌شود. شما می‌توانید به راحتی درب بطری را باز کنید و دهان شویه را داخل دهان خود بریزید و غرغره کنید و جرم ها و باکتری‌های دهان خود را از بین ببرید. دهانشویه برای افرادی که مهارت خاصی در مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را ندارند و این کار برایشان دشوار است، گزینه مناسبی است. چون استفاده از دهانشویه آسان است. اگر داخل دهان خود ارتودنسی دارید، می‌توانید به راحتی از دهانشویه برای از بین بردن باکتری‌ها استفاده کنید.

استفاده آسان از دهانشویه
استفاده آسان از دهانشویه

حس تازگی و تمیزی بیشتر دهان

حتی اگر دهانتان پس از استفاده از مسواک و خمیردندان مورد اطمینانتان، تازه و تمیز می شود، یک دهانشویه خوب را به روتین خود اضافه کنید. دهانشویه برای مبارزه و از بین بردن جرم‎ها، باکتری‌ها و بوی بد دهان فرموله شده است. همچنین طعم بد دهان را برطرف می‎کند. وقتی که دهان به طور کامل تمیز شود، حس تازگی پیدا می‌کند.

 تسکین حساسیت

حساسیت دهان می‌تواند بسیار دردناک و آزاردهنده باشد، استفاده‌ی منظم از دهانشویه باعث تسکین مناطق حساس دهان می‌شود.

تسکین خشکی دهان

اگر از خشکی دهان رنج می‌برید، یک دهانشویه‌ی خوب می‌تواند تسکین و آرامش کافی را برایتان فراهم کند. همچنین طعم دهان شویه می‌تواند به غدد بزاقی شما کمک کند تا برای مرطوب کردن دهان شما بزاق بیشتری تولید کند.


وقتی صحبت از انتخاب بهترین خمیر دندان مطرح می‌شود بسیار مهم است که درباره نیازهای بهداشتی دندان خود به‌خوبی فکر کنید. در این مطلب از لیامگ قرار است انتخاب یک خمیردندان خوب را یاد بگیریم.

خمیر دندان

خمیردندان خوب را از کجا تشخیص دهیم؟

انتخاب خمیردندان مناسب برای مراقبت از دندانتان کار ساده‌ای نیست. اینجا باهم روش‌های مناسب برای خرید یک خمیر دندان را بررسی خواهیم کرد.


مضرات یک دهانشویه چه می‌تواند باشد؟

نمی‌توانیم بگوییم که یک دهانشویه همیشه تمام و کمال و مطلوب است. البته که مضرات کمی هم دارد اما شما را با این موارد تنها می گذاریم تا تصمیم بگیرید که آیا می‌تواند مانع خرید شما شوند یا خیر. در ادامه مضراتی که یک دهانشویه می‌تواند داشته باشد را با هم مرور می‌کنیم.

حاوی الکل

بعضی از دهانشویه‌ها حاوی الکل هستند که باعث خشکی سریع دهان می‌شود. به طور کلی وجود الکل در دهان شویه حتی می‌تواند باکتری‌های مفید دهان را خنثی کند. این کار بیشتر به سلامت دهان و دندان شما آسیب می‌رساند تا این که مفید واقع شود.

ایجاد لکه بر روی دندان

بعضی دیگر از دهانشویه‌ها حاوی کلرهگزیدین است. هنگام خرید دهانشویه کلرهگزیدین باید به این نکته توجه داشته باشید که این محصول می‌تواند باعث ایجاد لکه بر روی دندان‌ها ‌شود. در اصل، اگر از دهانشویه حاوی این ماده استفاده می‌کنید، دندان‌های شما در آینده لکه‌دار خواهند شد.

 مواد تشکیل دهنده دهانشویه و فایده‌ی آنها چیست؟

مواد تشکیل دهنده‌ی دهانشویه تعیین کننده‌ی سلامت و اثربخشی دهانشویه است. انواع بسیاری از دهان‌شویه‌ها حاوی ترکیباتی هستند که برای درمان مشکلات خاص دندانی و سلامت کلی دهان و دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال مواد تشکیل دهنده‌ی موجود در دهان شویه که برای درمان حفره‌های دندان هستند، تفاوت زیادی دارند با موادی که برای مبارزه با پوسیدگی دندان فرموله شده‌اند. در بخش بعدی، در مورد مواد تشکیل دهنده‌ی اصلی دهانشویه و عملکرد و فایده‌ی آنها توضیح خواهیم داد.

زینک

وجود زینک در دهانشویه‌ها از تولید پلاک دندانی پیشگیری کرده و این روند را بهتر کنترل می‌کند. از خشک شدن دهان که خود منجر به بوی بد دهان و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود، پیشگیری می‌نماید. باعث تسریع و افزایش سرعت میناسازی دندان‌ها می‌شود. حس چشایی مصرف‌کنندگان را تقویت می‌کند. باعث ماندگاری بوی خوش دهان می‌شود.

ستیل پیریدینیوم کلراید

«ستیل پیریدینیوم کلراید» از دیگر مواد تشکیل دهنده‌ی دهانشویه است که در فرمول این محلول استفاده می‌شود. این ماده، باکتری‌ها و بوی بد دهان را از بین می‌برد. بنابراین اگر سعی می‌کنید که از شر بوی بد دهان خلاص شوید باید دهانشویه‌ای را انتخاب کنید که حاوی ستیل پیریدینیوم کلراید باشد.

فلوراید

تولیدکنندگان دهان‌شویه اغلب برای مبارزه با پوسیدگی دندان از فلوراید استفاده می‌کنند. جدا از آن، این ترکیب همچنین به تقویت مینای دندان کمک می‌کند.

کلرهگزیدین

کلرهگزیدین هم در تولید دهانشویه نقش دارد. زیرا باعث کاهش پلاک روی دندان و کنترل بیماری‌های خطرناک دهانی مثل التهاب لثه می‌شود. دهانشویه‌های حاوی این ترکیب، معمولاً فقط با دستور دندانپزشکان در دسترس هستند.

روغن‌های ضروری

بعضی از دهانشویه‌ها حاوی ترکیباتی از جمله منتول(نعنا)، تیمول(آویشن) و اکالیپتوس هستند که در دسته‌ی روغن‌های ضروری قرار دارند. این روغن‌ها، حاوی خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی هستند که برای مقابله با مشکلات دندان و محافظت از سلامت دهان و دندان مهم استفاده می‌شوند.

روغن‌های ضروری در دهانشویه
روغن‌های ضروری در دهانشویه

هیدروژن پروکسید یا کاربامید پروکساید

بعضی از دهانشویه‌ها، مخصوصاً دهانشویه‌های سفید کننده، از «پروکسید هیدروژن» یا «کاربامید پروکساید» برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند. این ترکیبات دارای قابلیت سفید کنندگی بسیار قوی هستند و با از بین بردن لکه‌های سطحی، دندان‌ها را سفیدتر نشان می‌دهند.

 شما می‌توانید از صحت این موضوع در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ انجام شد باخبر شوید. کاربامید پروکساید یک مولکول پایدار است و آهسته‌تر از هیدروژن پروکسید تجزیه می‌شود. کاربامید، حدود ۵۰ درصد از پروکسید خود را در دو تا چهار و نیم ساعت اول و بقیه‌ی آن را ۲ تا ۶ ساعت بعدی آزاد می‌کند. هیدروژن پروکسید تقریباً سریع تجزیه می‌شود و پروکسید خود را به طور کامل در یک ساعت و نیم اول آزاد می‌کند.

الکل

دهانشویه‌ی حاوی الکل مورد قبول بسیاری از مصرف کنندگان نیست. با این حال، بعضی از برندها به دلیل فوایدی که الکل دارد، هنوز هم از این ماده در فرمول‌هایشان استفاده می‌کنند. چون این ترکیب به حل و پخش شدن روغن های ضروری در دهان شویه‌ها کمک می‌کند. البته گفتنی است که همه‌ی مصرف‌کنندگان نیز، با وجود داشتن الکل در دهانشویه‌ها مشکلی ندارند.

سوربیتول

از دیگر ترکیبات تشکیل دهنده رایج در دهانشویه، سوربیتول است. این ماده، در عین حال که مزه‌ی شیرینی را برای افزایش کیفیت طعم دهانشویه به محصول اضافه می‌کند، خاصیت آبرسانی هم دارد.

سوکرالوز

سوکرالوز عملکردی شبیه به سوربیتول دارد، این ماده برای افزایش کیفیت طعم دهانشویه، مزه شیرینی به آن می‌بخشد‌.

سدیم بنزوئیک اسید

اگر تولیدکننده‌ای بخواهد pH دهانشویه را تنظیم کند، به سدیم بنزوئیک اسید روی می‌آورد. این ترکیب به تولید کننده کمک می‌کند تا pH را به میزان دلخواه تغییر دهد و یا تنظیم کند. پس هنگام خرید دهانشویه در صورتی که میزان pH محصول برایتان اهمیت دارد، به وجود این ماده توجه کنید.

بنزوئیک اسید

بنزوئیک اسید هم برای تنظیم سطح pH در فرمول دهانشویه استفاده می‌شود. جدا از آن، به جلوگیری از رشد میکروبی نیز کمک می‌کند.

سدیم ساخارین

برخی از دهانشویه‌ها حاوی سدیم ساخارین هستند. این ترکیب برای افزودن شیرینی به طعم دهانشویه استفاده می‌شود.

پولوکسامر ۴۰۷

در آخر، پولوکسامر ۴۰۷ برای کمک به ترکیب آب و روغن ها در تولید دهانشویه به کار می‌رود. این ترکیب همچنین به حذف ذرات غذایی از قسمت‌های غیر قابل دسترس دهان کمک می‌کند.

طعم دهانشویه

وقتی صحبت از خوراکی می‌شود، طعم و مزه آن اهمیت پیدا می‌کند. طعم یک ماده، تعیین کننده‌ی پذیرش و خوش آمد آن ماده توسط شما است. اگر طعم آن ناخوشایند باشد، از ادامه مصرف آن بی میل می‌شوید. از طرفی دیگر اگر خوشایند شما باشد به مصرف بیشتر آن ترغیب می‌شوید. این حقیقت در مورد دهانشویه هم صدق می‌کند. زیرا طعم آن برای مصرف‌کنندگان بسیار مهم است. یک دهان شویه با طعم خوب باعث می‌شود که ترغیب شوید و آن را به روتین مراقبتی دهان و دندان خود اضافه کنید.

اما در مورد یک دهانشویه با طعم بد چطور؟ فکر نمی‌کنیم که هردو دهانشویه یک حس را به شما القا کنند. دهانشویه‌ها، طعم نعنای تازه، طعم میوه‌ای یا سایر انواع طعم‌ها را برای بهبود کیفیت طعم خود به ترکیباتشان اضافه می‌کنند. صادقانه به شما بگویم هیچ دهانشویه‌ای طعمی مانند طعم آدامس نعنا یا آب آناناس داخل یخچال شما را نخواهد داشت، پس همچنین انتظاری از آن نداشته باشید. اما این مساله به این معنا نیست که نمی‌توانید هیچ دهانشویه را با طعم دلخواه خود پیدا کنید. شما باید نظرات خریداران قبلی محصول را بخوانید تا متوجه شوید که آیا طعم دهان شویه مناسب شما خواهد بود یا خیر.

کدام نوع دهانشویه را باید برای یک مشکل دندانی انتخاب کنیم؟

این سلامت فعلی دندان شما است که تعیین می‌کند چه نوع دهانشویه‌ای را تهیه و استفاده کنید. هنگام خرید دهانشویه باید دقت داشته باشید که متناسب با مشکلات دهان و دندانی که دارید، نسبت به تهیه این محصول اقدام کنید. در ادامه، در مورد انواع دهانشویه و اینکه هرکدام برای چه مشکلات دندانی خاصی مناسب هستند، توضیح خواهیم داد.

بوی بد دهان یا هالیتوزیس

بوی بد دهان یا هالیتوزیس یک مشکل بسیار خجالت آور است. این باعث می‌شود که در صحبت کردن با افراد به مشکل برخورد کنید. برای اینکه از شر این مشکل خلاص شوید، به یک دهانشویه موثر نیاز دارید. در این مورد دهانشویه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: دهانشویه‌های آرایشی و دهانشویه‌های درمانی. در حالی که دهانشویه‌های آرایشی برای پنهان کردن بوی بد دهان هستند، دهانشویه‌های درمانی برای درمان علل بوی بد دهان ساخته شده‌اند.

هالیتوزیس، اغلب ناشی از تجمع بیش از حد باکتری‌ها در دهان شما یا سایر مشکلات سلامت دندان است. در نتیجه، شما به یک دهانشویه درمانی ضد باکتری نیاز دارید که برای حل این مشکل به شما کمک کند.

خشکی دهان

خشکی دهان که با عنوان علمیِ «زروستومیا» شناخته می‌شود، از دیگر مشکلات سلامت دندان است که نیازمند یک محلول شست و شوی خاص است. اگر خشکی دهان دارید، باید از به کار بردن دهانشویه‌های حاوی الکل بپرهیزید، زیرا آنها شرایط شما را بدتر می‌کنند. در عوض باید از دهانشویه‌های فاقد الکل استفاده کنید.

بیماری لثه

بیماری لثه یک مشکل جدی سلامت دندان است که نمی‌توان آن را سرسری گرفت. بهترین گزینه این است که سعی کنید به آن مبتلا نشوید اما اگر از قبل دچار این مشکل هستید، آن را درمان کنید. برای این کار باید دهانشویه‌ای را انتخاب کنید که حاوی خواص ضد باکتری، ضد میکروبی، ضد التهاب لثه و ضد پلاک باشد تا از بیماری لثه جلوگیری کند و یا آن را درمان کند.

حساسیت

اگر از حساسیت دندان رنج می‌برید، به دهانشویه‌ای نیاز دارید که برای تسکین و بهبود وضعیت شما فرمول شده است. شما باید از دهانشویه ای استفاده کنید که در ترکیباتش نیترات پتاسیم، سیترات پتاسیم، سدیم فلوئورید یا فلوئورید قلع داشته باشد. در حالی که نیترات پتاسیم و سیترات پتاسیم به بی حس کردن اعصاب و عاج داخل دندان کمک می‌کنند، فلوئورید قلع و سدیم فلوئورید به تقویت دندان‌ها می‌پردازند و مانع از رسیدن مواد حساسیت‌زا به عاج دندان می‌شوند.

حفره‌های دندانی

حفره‌ها، قسمت‌های آسیب دیده در داخل دندان‌ها هستند که به سوراخ‌های کوچک یا بزرگ تبدیل می‌شوند. خرید دهانشویه مناسب می‌تواند با این وضعیت مقابله کند؛ اگر البته زود تشخیص داده شود. شما باید دهانشویه‌ای را خریداری کنید که سرشار از زینک، CPC و فلوراید باشد.

دهانشویه برای حفره‌های دندانی
دهانشویه برای حفره‌های دندانی

خونریزی لثه

خونریزی لثه‌ها اغلب نشان از التهاب لثه یا بیماری لثه دارد. شما به یک دهانشویه ضد باکتری نیاز دارید تا هرچه زودتر، قبل از وخیم شدن اوضاع، با این وضعیت مقابله کند. یک دهانشویه ضد باکتری موثر، به از بین بردن باکتری‌های عامل خونریزی لثه کمک می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا دوباره به سلامت دندان خود دست یابید.

از کجا باید دهانشویه خود را تهیه کنید؟

پیدا کردن مکانی برای خرید دهانشویه کار دشواری نیست. می‌توانید وارد یک سوپرمارکت شوید و دهان شویه مورد نظر خود را در قفسه فروشگاه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید به راحتی از طریق فروشگاه‌های آنلاین، نسبت به خرید دهانشویه مورد نظرتان اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای خرید بعضی از دهانشویه‌ها به تجویز دندانپزشک نیاز دارید.

سوالات متداول در مورد خرید دهانشویه خوب و مناسب

در این بخش به چند مورد از سوالات پرتکرار شما درباره‌ی خرید دهانشویه پاسخ خواهیم داد.

دندانپزشکان چه دهانشویه‌ای تجویز می‌کنند؟

این مورد، یکی از پرتکرارترین سوالات است. دندانپزشکان دهانشویه‌های متنوعی برای نیازهای متفاوت مراقبتی دهان و دندان تجویز می‌کنند. آنها اغلب دهانشویه‌هایی با خواص درمانی توصیه می‌کنند. زیرا این محصولات حاوی مواد فعال هستند که باکتری‌های مضر را خنثی می‌کنند. این دهانشویه‌ها برای پیشگیری و درمان مشکلات مختلف سلامت دهان و دندان به ثبت رسیده‌اند.

بهترین دهانشویه برای سفیدتر شدن دندان‌ها چیست؟

 دهانشویه‌های سفیدکننده حاوی عامل سفیدکننده مانند هیدروژن پروکسید هستند. یک دهانشویه خوب با غلظت بالایی از هیدروژن پراکسید فرمول شده است. این باعث می‌شود که لکه‌های سطحی را از بین بروند و دندان‌های شما سفیدتر شوند. اما واقعیت این است که دهانشویه‌ها دندان‌ها را خیلی سفید نمی‌کنند، زیرا دارای غلظت نسبتاً پایینی از پروکسید هستند. شما باید دهانشویه‌ها را همراه با ژل‌های سفیدکننده یا سایر عوامل سفیدکننده استفاده کنید تا به نتایج موثرتر دست پیدا کنید.

کدام دهانشویه بهتر است؟

برندهای نام آشنایی در دنیای دهانشویه‌ها وجود دارند. این محصولات معمولا به عنوان مکمل مسواک معرفی می‌شوند. آنها محافظت عالی در برابر باکتری‌ها و سایر جرم‌هایی که می‌توانند باعث مشکلات سلامت دهان و دندان شوند فراهم می‌کنند. هنگام خرید دهانشویه، انتخاب نهایتاً بر اساس نیازتان آن برندی است که شما ترجیح می‌دهید.

انتخاب بهترین دهانشویه
انتخاب بهترین دهانشویه

بهترین دهانشویه برای حس تازگی دهان چیست؟

اگر می‌خواهید حس تازگی دهان شما ماندگار باشد باید از دهانشویه‌های آرایشی اجتناب کنید. زیرا این محصولات، دهان شما را به طور موقت تازه می‌کنند. اما دهانشویه‌های درمانی برای مبارزه و خنثی‌سازی عامل بوی بد دهان فرمول شده‌اند و به شما حس تازگی می‌بخشند. دهانشویه‌های درمانی که حاوی مواد ضد باکتری و طعم نعنایی باشند، بهترین محصول برای ایجاد حس تازگی در دهان شما هستند.

کدام دهان شویه بیشترین باکتری را از بین می‌برد؟

هر دهانشویه‌ای ادعا می‌کند که باکتری‌ها را از بین می‌برد. اما همه‌ی آنها آن طوری که نیاز است به نحو احسن کار خود را انجام نمی‌دهند.


انواع دهانشویه لایف گارد نیازهای مراقبتی دهان و دندان شما را برطرف می‌کند.

با این محصول بیشتر آشنا شوید:


سخن پایانی

حتما به یاد داشته باشید که: دهانشویه‌ها به عنوان مکمل مسواک به شمار می‌روند، آنها جایگزین مسواک نیستند! در نتیجه، شما باید دهانشویه خود را پس از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. حالا با آشنا شد با انواع دهانشویه‌ها، مواد موثر آنها و کاربردشان به سادگی می‌توانید نسبت به خرید دهانشویه متناسب با نیازتان اقدام کنید.

همچنین برای خرید محصولات مراقبت از پوست و مو می‌توانید به فروشگاه اینترنتی لیاتیم مراجعه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۹/۵ - (۷۵ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

    1. سلام دوست عزیز
      متشکرم🌹
      کانال‌های اطلاع‌رسانی و پیج‌های رسمی شرکت رو دنبال بفرمایین. به‌محض اضافه شدن، اطلاع پیدا می‌کنین.

دیدگاهتان را بنویسید