صفحه اصلی > مراقبت از پوست : مراقبت بعد از اصلاح صورت؛ نکاتی که از آن بی‌خبر بودید!

مراقبت بعد از اصلاح صورت؛ نکاتی که از آن بی‌خبر بودید!

مراقبت بعد از اصلاح صورت

یادگیری نکات مربوط به مراقبت بعد از اصلاح صورت بسیار مهم است. به همان اندازه دانستن نکاتی برای حین اصلاح نیز اهمیت دارد. این کار جوری عمل اصلاح را انجام دهید که پوست شما تحریک نشود، با تیغ نبرید یا باعث نشود مو داخل پوست دربیاید. علاوه بر این، شناخت ابزار مناسب برای اصلاح صورت نیز مهم است.

مردان تنها کسانی نیستند که صورتشان را اصلاح می‌کنند. بسیاری از زنان نیز این کار را می‌کنند. پس بسیار مهم است که بتوانید اصلاح صورت را به درستی انجام دهید. همراهمان باشید که در این مطلب از لیامگ قرار است به طور مفصل درباره مراقبت بعد از اصلاح صورت برایتان بنویسیم.

فهرست مطالب

علت اصلاح صورت چیست؟

اصلاح موی صورت، انتخاب شماست. چیزی که مهم است نحوه انجام آن و مراقبت بعد از اصلاح صورت است. برای مثال، نباید دست به اصلاح صورت بزنید اگر آکنه، زخم یا جوش روی صورتتان هست. این کار می‌تواند باعث تحریک و عفونت‌های بیشتر شود. به خاطر داشته باشید که پوست صورت شما حساس است. به این معنا که احتمال ایجاد التهاب در حین اصلاح زیاد می‌شود.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | صورت خود را پیش از اصلاح بشویید!

صورت خود را از هرگونه آرایش و آلودگی پیش از اصلاح بشویید تا باعث عفونت یا التهاب نشود. به خصوص هنگام استفاده از تیغ.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | پوست مرده را لایه‌برداری کنید!

لایه‌برداری جلوی گیر کردن مو در پوست را می‌گیرد. این کار را با از بین بردن سلول‌های مرده پوست انجام می‌دهد که می‌توانند باعث جلوگیری از بیرون آمدن مو از سطح پوست شما شوند. از یک اسکراب ملایم استفاده کنید تا هرگونه سلول مرده را از نواحی مختلف صورت خود پیش از اصلاح از بین ببرید.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | پوست خود را آبرسانی کنید!

پوست خود را با آب گرم خیس کنید. می‌توانید ۳ دقیقه پیش از اصلاح یک حوله خیس را روی صورت خود بگذارید. آبرسانی پوست کمک می‌کند تا فولیکول‌های مو نرم شوند و این امکان را به شما می‌دهد تا راحت‌تر بتوانید عمل اصلاح را انجام دهید.

آبرسانی پوست بعد از اصلاح صورت
آبرسانی پوست بعد از اصلاح صورت

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | از ژل اصلاح استفاده کنید!

ژل اصلاح باعث مرطوب‌سازی پوست شده و همچنین به تیغ اصلاح کمک می‌کند تا راحت‌تر روی سطح پوست شما حرکت کند. استفاده از کرم اصلاح نیز می‌تواند به شما کمک کند تا صرفاً موی روی صورتتان را بتراشید و جلوی التهاب و تحریک باقی نواحی پوست صورتتان را می‌گیرد.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | از تیغی تیز استفاده کنید!

از یک تیغ مخصوص صورتتان استفاده کنید نه تیغی که از آن برای اصلاح باقی بدنتان استفاده می‌کنید. این کار باعث می‌شود مطمئن باشید تیغی که استفاده می‌کنید تیز است و همچنین طول عمر بالاتری دارد. تیغ کند می‌تواند پوست بدنتان را اصلاح کند اما نمی‌تواند برای اصلاح صورتتان خوب باشد.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | برای اصلاح مسیر مشخصی داشته باشید!

هنگام اصلاح صورت، به آرامی تیغ را روی صورت خود بکشید و سعی کنید آن را با زاویه ۴۵ درجه نگه دارید. آرام‌آرام و تکه‌تکه اصلاح را انجام دهید و در یک مسیر پیش بروید.

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | بعد از اصلاح، پوست خود را مرطوب کنید!

بعد از اصلاح از یک لوسیون مرطوب‌کننده یا روغن استفاده کنید. ترجیحاً بدون الکل و بعد کمی صبر کنید. به سرعت سراغ استفاده از کرم صورت نروید.

مرطوب کردن پوست بعد از اصلاح
مرطوب کردن پوست بعد از اصلاح

مراقبت بعد از اصلاح صورت و حین آن | از ابزار اصلاح مناسب برای صورت استفاده کنید!

استفاده از ابزار اصلاح طراحی شده برای صورت می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد به خصوص اگر مشغول اصلاح قسمت‌هایی مثل سبیل یا ابروی خود هستید. این‌طوری احتمال ملتهب ساختن پوست و ایجاد زخم نیز به حداقل می‌رسد.

خرید افترشیو مناسب

همیشه باید به فکر نوع پوست خود باشید به خصوص وقتی قرار است سراغ خرید افترشیو بروید. احتمالاً شما تا الان فهمیده‌اید که پوستتان حساس است یا خشک یا چرب! اگر مطمئن نیستید با متخصص پوست خود صحبت کنید. انواع مختلف پوست نیازهای مراقبتی متفاوتی دارند و شما باید از نوع آن مطمئن باشید.

نحوه استفاده از کرم بعد از اصلاح

برای این که لوسیون افترشیو شما بهترین نتیجه را داشته باشید، چند قطره از آن را روی دست بریزید، سپس آن را به آرامی روی گردن و صورت خود بمالید. بگذارید روی پوستتان بماند و سپس نتیجه شگفت‌انگیزش را تماشا کنید. اگر لوسیون افترشیو شما، به صورت اسپری است، باید به همین صورتی که گفتیم عمل کنید.

بیشتر افترشیوها حاوی الکل هستند تا جلوی عفونت را بگیرند و باعث طراوت پوست شوند اما حواستان به مواد مؤثره این محصول باشد که یک وقت برای پوست حساس شما بد نباشد.

به خاطر داشته باشید انواع افترشیوها، عطر متفاوتی دارند، پس ببینید کدام یک از آنها بویی دارد که دوست دارید. شما قرار است باقی روز، چنین بویی بدهید. پس بهتر است حسابی در انتخابتان توجه کنید.

کاربرد استفاده از افترشیو

اگر پوست حساسی دارید، توصیه می‌کنیم حتماً از افترشیوی استفاده کنید که مناسب پوست شماست. استفاده از چند قطره روی دستتان و سپس مالیدن آن به صورت آرام روی پوست می‌تواند معجزه کنید. حواستان باشد گردنتان را فراموش نکنید. افترشیوها عموماً مواد مؤثره ملایمی دارند که می‌تواند باعث بهبود و تقویت پوست شوند. همچنین خاصیت مرطوب‌کنندگی بسیار خوبی را دارا می‌باشند.

کاربرد استفاده از افترشیو
کاربرد استفاده از افترشیو

نکات مهم برای اصلاح صورت

بسیاری از مردان و زنان علاقه‌ای به اصلاح ندارند و به آن به عنوان کاری ضروری نگاه نمی‌کنند. در ادامه برخی نکات را درباره اصلاح صورت برایتان خواهیم گفت که در جریان مسائل مهمی قرار بگیرید:

یک؛ هیچ‌وقت صورت خشک خود را اصلاح نکنید!

اصلاح صورت خشک می‌تواند ریسک بریدگی و التهاب را بیشتر کند. همچنین شما را از بسیاری از مزایای اصلاح صورت نیز دور نگه می‌دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای اصلاح صورت، لایه‌برداری است. شما اگر پوست نرمی داشته باشید، لایه‌برداری به شکل موفق‌تری اتفاق می‌افتد. پس سعی کنید وقتی استحمام شما نزدیک به اتمام است، اصلاح را انجام دهید. پوست شما ۱۰ دقیقه به آب گرم نیاز دارد تا نرم شود.


اگر مشتاقید با ترفندهای مراقیت از پوست آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

ترفندهای مراقبت از پوست و زیباتر شدن آن

با ترفندها و محصولات جدید پوستی، داشتن پوستی یکدست دیگر آرزویی دست‌نیافتنی نیست. با یادگیری این ترفندها زیبایی را به پوست‌تان هدیه کنید.


دو؛ لایه‌برداری کنید.

فراموش نکنید که می‌توانید از محصولات لایه بردار کلاسیک مثل اسکراب پیش از اصلاح استفاده کنید. لایه‌برداری پیش از اصلاح به تیغ کمک می‌کند که یک وقت درگیر بریدن پوست مرده نشود.

سه؛ از آب سرد استفاده کنید.

اگر دوش آب گرم را خیلی دوست دارید، مطمئن شوید دمای آن را پیش از اصلاح به خنک تبدیل کنید. پوست شما قرار است حسابی نرم شود و اگر زیر دوش آب گرم، اصلاح صورت گیرد، احتمال ابتلا به آکنه یا بریدگی در شما بیشتر خواهد شد.

چهار؛ به جای صابون از کرم اصلاح استفاده کنید.

زنان فکر می‌کنند آب و صابون بهترین امکان برای کمک به حرکت تیغ هستند اما این کار می‌تواند باعث خشکی و پوسته‌پوسته شدن صورتتان شود. در عوض، از یک فوم یا ژل ساخته شده برای اصلاح استفاده کنید تا تیغ به سادگی حرکت خود را انجام دهد و این محصولات نیز به پوست صورتتان کمک می‌کنند تا خشک نشود.

استفاده از کرم اصلاح به جای صابون
استفاده از کرم اصلاح به جای صابون

پنج؛ به مسیر رشد مو دقت کنید.

برای اصلاحی دقیق‌تر و مؤثرتر، برخلاف مسیر رشد مو، اصلاح را انجام دهید. برای مثال، معمولاً مو، به سمت پایین رشد می‌کند، شما به سمت بالا اصلاح را انجام دهید تا به صورت دقیق و کامل انجام شود. وقتی صحبت از اصلاح موی زیربغل مطرح می‌شود، از بالا به پایین این کار را بکنید چرا که ریشه مو از پایین به بالاست.

شش؛ منافذ خود را ببندید!

آب گرم می‌تواند منافذ پوست را باز کند. بعد از اصلاح، قرار گرفتن زیر آب گرم باعث از بین رفتن باقیمانده‌های فوم می‌شود. شستشو با آب سرد بعد از آن می‌تواند به بستن منافذ کمک کند. همچنین می‌توانید بلافاصله بعد از حمام، از مرطوب‌کننده آب‌رسان استفاده کنید.

گول دروغ و افسانه‌ها را نخورید!

احتمالاً زیاد شنیده‌اید بگویند اصلاح صورت باعث می‌شود تا مو، هنگام رشد مجدد کلفت‌تر باشد و زودتر رشد کند! این یک دروغ بزرگ است. چنین چیزی رخ نمی‌دهد. نکته بعدی این که اصلاح صورت می‌تواند باعث نفس کشیدن پوست شود و به پوست شما کمک می‌کند تا بتواند به بازسازی خود بپردازد. همچنین آبرسانی در چنین شرایطی راحت‌تر انجام می‌شود.

در این مطلب از لیامگ سعی کردیم شما را با نکات مراقبت بعد از اصلاح صورت آشنا کنیم. همچنین نکات متعددی را درباره حین اصلاح برایتان نوشتیم. امیدواریم هنگام اصلاح تمام این موارد را در خاطرتان داشته باشید حواستان به آبرسانی و مرطوب‌سازی پوستتان بعد از اصلاح صورت باشد. برای خرید مرطوب‌کننده‌های مناسب برای صورتتان، می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴/۵ - (۵۸ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید