صفحه اصلی > مد و زندگی : نکات مهم آرایشی که باید حین آرایش بدانید!

نکات مهم آرایشی که باید حین آرایش بدانید!

نکات مهم آرایشی

چه از عاشقان دنیای زیبایی باشید چه نباشید، آرایش صورت آن هم به صورت حرفه‌ای یک جور اقدام درمانی برای صورت نیز به حساب می‌آید. اما مراحل آرایش صورت همیشه آن‌طوری که از قبل برنامه‌ریزی کرده‌ایم، پیش نمی‌رود. گاهی اوقات می‌خواهیم به‌سرعت می‌خواهیم آرایشگرمان را مقصر بدانیم اما باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که مقصر آنها نیستند. دانستن نکات مهم آرایشی، ضروری است. با بررسی نکات آرایشی می‌توانیم بفهمیم چه کارهایی را باید بکنیم و چه کارهایی را نباید بکنیم. این در صورتی است که ما دنبال پاسخ به این سؤال باشیم که چگونه آرایش کنیم؟ ما در این مطلب از لیامگ قرار است یک مرحله جلوتر برویم. این که بعد از اتمام آرایش، چه کارهایی را باید بکنیم و چه کارهایی را نباید!

فهرست مطالب

نکات مهم آرایشی | صبح آرایش صورت به فکر حذف موی زائد نیفتید!

دارید به این فکر می‌کنید که موی زائد صورتتان را کی از بین ببرید؟ مطمئن شوید که پیش از آرایش این کار را بکنید. منظورمان صبح همان روزی که قرار است سراغ آرایش صورتتان بروید، نیست. صبح روزی که قرار است آرایش کنید به هیچ عنوان سراغ ازبین‌بردن موی زائد نروید. علاوه بر این که آن نواحی پوستتان را حساس و قرمز می‌کنید، آرایش پایه صورتتان در زمانی که تازه موی زائد آن را از بین برده باشید به سختی روی پوستتان می‌نشینید.

نکات مهم آرایشی | از اسپری برنزه روی صورت خود استفاده نکنید!

به‌طورکلی اگر قرار باشد که برای مراسم خاصی پوستتان را برنزه کنید و برای این کار از روش‌های سریع مثل اسپری برنزه استفاده کنید، راه‌حل امن و خوبی به نظر می‌رسد. اما وقتی از اسپری برنزه استفاده می‌کنید، محصولاتی مثل آبرسان‌ها یا پرایمرها می‌توانند مواد شیمیایی که قرار است به عمق پوستتان نفوذ کنند را از بین می‌برند. این موضوع باعث می‌شود تا رنگ پوستتان ناهماهنگ شود. این‌طوری هم آرایش صورتتان خراب می‌شود هم برنزه ای که دنبالش بودید. در عوض، بگذارید آرایشگر پوست صورتتان را با پوست برنزه بدنتان هماهنگ کند.

اسپری برنزه
اسپری برنزه

نکات مهم آرایشی | همیشه از نظرات دوستانتان استفاده نکنید!

همه ما دوست داریم دوستانمان از ما و کاری که می‌کنیم حمایت کنند اما گاهی اوقات آنها می‌توانند به جای این که نظر درستی بدهند، چیزی بگویند که به ضررمان تمام شود. هرکسی بهترین نظر را می‌تواند درباره این که چه چیزی به صورتش می‌دهد، بدهد. به هر حال شما بر اساس تجربه‌ای که با پوست صورتتان داشته‌اید، بهتر میدانید چه چیزی به شما می‌آید. به جای نظر دوستانتان بگذارید افراد حرفه‌ای و متخصص این نظر را بدهند.

نکات مهم آرایشی | به پروسه آرایش صورتتان اعتماد کنید!

ببینید دوستان، آرایشگر شما از تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که معمولاً شما در آرایش روزانه خود از آن استفاده نمی‌کنید پس حتی اگر کمی احساس می‌کنید همه چیز دارد اشتباه پیش می‌رود به این موضوع فکر کنید که او می‌داند دارد چه کار می‌کند. مهم‌ترین کاری که باید حین کار آرایشگر بکنید این است که به هیچ عنوان به خودتان نگاه نکنید. باید آرایش کامل شود و سپس به خودتان نگاه کنید. اگر زودتر این اتفاق بیفتد این احتمال وجود دارد که از آرایش انجام شده خوشتان نیاید. پس به صندلی تکیه دهید، آرام باشید و به آرایشگر خود اعتماد کنید. او می‌تواند بعد از انجام آرایش، معجزه کند. باور کنید!

نکات مهم آرایشی | تفاوت‌هایی درباره داشتن چشمانی با آرایشی اسموکی وجود دارد!

داشتن چشمانی با آرایش اسموکی از مهم‌ترین درخواست‌هایی است که به آرایشگران می‌شود اما چشمان اسموکی برای هرکسی می‌تواند شکل و شمایل مختلفی داشته باشد. بسته به نوع آرایشی که آرایشگر می‌کند یا رنگ سایه انتخاب شده، چهره شما می‌تواند متفاوت شود و به هیچ عنوان آن جوری که می‌خواستید نباشد. فکر نکنید آرایشگر شما دقیقاً می‌داند که اسموکی و خمار کردن چشمان شما دقیقاً به چه شکلی در خواهد آمد.

آرایش اسموکی چشم
آرایش اسموکی چشم

نکات مهم آرایشی | تصاویری الهام‌بخش همراهتان داشته باشید!

به جای این که فرض کنید آرایشگر شما دقیقاً می‌داند شما چه می‌خواهید، عکسی از اینستاگرام همراه خود داشته باشید و از او بخواهید دقیقاً آن آرایش را روی صورت شما انجام دهد. باور کنید این‌طوری خود آرایشگران نیز راحت‌تر هستند. شاید شما شبیه کسی که در عکس نشان می‌دهید نباشید اما به آرایشگر این ایده را می‌دهید که چگونه مدلی را می‌پسندید و این‌طوری کار او نیز آسان‌تر خواهد شد.

نکات مهم آرایشی | آغوشتان را در برابر پیشنهادات باز نگه دارید!

آرایشگران در کاری که انجام می‌دهند تخصص و مهارت دارند. آنها ممکن است یکی دو چیز بدانند که به صورت شما می‌آید و شما از آن بی‌خبر باشید. به آرایشگر خود و پیشنهاداتش اعتماد کنید. آنها تعلیم دیده‌اند که دقیقاً بدانند چه چیزی بنا بر صورت شما مناسبتان است و اگر به او توجه کنید و حرف‌هایش را در نظر داشته باشید احتمال این که آرایش صورتتان زیباتر شود وجود دارد.

نکات مهم آرایشی | روی چشم‌ها و لب‌هایتان تمرکز کنید!

عاشق لب برجسته، کانتور سنگین و چشم خمار شدن کار ساده‌ای است اما بهتر است روی یک نقطه کانونی تمرکز کنید و آرایش باقی صورتتان را ساده نگه دارید. مثلاً می‌توانید این کار را هم بکنید که تمرکزتان را از روی یکی از نقاط چهره‌تان بردارید و کاری کنید باقی صورتتان جلوه خاصی پیدا کنید.

آرایش چشم و لب
آرایش چشم و لب

نکات مهم آرایشی | به سادگی از کنار مژه‌هایتان عبور نکنید!

ممکن است فکر کنید مژه مصنوعی بسیار برجسته است اما اینجا هستیم که بگوییم غیر از این است. مژه مصنوعی فقط یک سایز ندارد و می‌توانید از انواع آن استفاده کنید و ببینید کدامش به صورت شما بیشتر می‌آید. حتی اگر می‌خواهید همه چیز ظریف باشد نیز باز برایتان راه‌حلی وجود دارد. چه بخواهید کل مژه‌هایتان را برجسته کنید یا گوشه آن را به سادگی می‌توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. به هیچ عنوان از استفاده از مژه مصنوعی نترسید و خجالت نکشید. آرایشگر شما می‌توانید از آن به نحوی استفاده کند که حتی تفاوتش را دیگران متوجه نشوند.

نکات مهم آرایشی | درخشندگی را به حداقل برسانید!

استفاده از آرایش درخشنده و براق اخیراً جای آرایش مات را گرفته است اما این به این معنا نیست که باید به دنبال ظاهری پر زرق و برق باشید. به خاطر داشته باشید که هرچه کمتر، بهتر! گاهی اوقات برخی زرق و برق‌ها در نقطه‌ای مثل چشم یا گونه بسیار زیبا و جذاب است. اما همه جای صورتتان را درگیر زرق و برق نکنید.


اگر مشتاق هستید تا با نکات آرایشی برای جلسات مجازی آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

نکات آرایش صورت

نکات آرایش صورت آن هم وقتی مشغول آموزش در فضای مجازی هستید!

برای داشتن چهره‌ای زیبا آن هم وقتی تماسی تصویری برقرار می‌کنید بهترین راه رعایت کردن برخی نکات آرایش صورت است. همه این نکات را می‌توانید اینجا بخوانید.


نکات مهم آرایشی | ذهنتان را باز نگه دارید!

اگر قرار است سراغ آرایشگر بروید و می‌خواهید او آرایشتان کند، مهم‌ترین چیز این است که خودتان را نسبت به پیشنهادها و ترندهای جدید منعطف نشان دهید. اگر همیشه ابرو یا لبتان را یک جور آرایش می‌کنید، در برابر تغییر آن منعطف باشید چرا که ترندهای جدید فصل به فصل تغییر می‌کند و باید سعی کنید خودتان را با آنها هماهنگ کنید. اگر خودتان را نسبت به ترندها محدود کنید و از این که تجربه تازه‌ای داشته باشید، بترسید، آن وقت در عرض کمتر از یک سال چهره‌ای تکراری خواهید داشت. هیچ‌وقت خودتان را در برابر جادوی آرایش محدود نکنید.

نکات مهم آرایشی | انتظار آرایش اینستاگرامی را نداشته باشید!

به هیچ عنوان انکار نمی‌کنیم که برخی فیلترهای اینستاگرامی می‌توانند چهره‌ای حیرت‌انگیز به شما بدهند اما این که به معنای زندگی واقعی نیست، هست؟ بسیاری از افراد دقیقاً می‌خواهند آرایشی مشابه آن چه در اینستاگرام می‌بینند داشته باشند که به معنای داشتن ابروی پرپشت با لب تیره و کانتور و های‌لایت و چشمانی خمار است. شاید داخل یک تصویر زیبا به نظر برسد اما این فقط با فیلتر ممکن است.

آرایش اینستاگرامی
آرایش اینستاگرامی

نکات مهم آرایشی | نزدیک نقطه امن خود باشید!

زیر دست آرایشگر بودن می‌تواند وسوسه‌تان کند که چیزی کاملاً جدید را امتحان کنید اما زیاد از نقطه امن خود دور نشود. گاهی پیش می‌آید شما آرایشی می‌خواهید و آرایشگر نیز آن را برایتان انجام می‌دهد و شما وحشت می‌کنید چرا که خیلی از آن چیزی که همیشه بوده‌اید دور شده‌اید. توصیه ما به شما این است که خیلی از نقطه امن خود دور نشوید.

نکات مهم آرایشی | حرف بزنید!

اگر طرف‌دار آخرین محصولات نیستید یا نگرانی‌ای درباره پروسه آرایش شدنتان دارید، به هیچ عنوان از این که نظرتان را بگویید و از نگرانی‌هایتان حرف بزنید، نترسید. آرایشگران به هیچ عنوان نمی‌خواهند ناراضی از روی صندلی بلند شوید. آنها می‌خواهند به شما کمک کنند. پس سعی کنید با آنها صادق باشید.

نکات مهم آرایشی | از این که با آرایش بیایید، نترسید!

خیلی‌ها فکر می‌کنند باید بدون آرایش بروند آرایشگاه. اصلاً این‌طور نیست! اگر با آرایش به آرایشگاه بروید، آرایشگر می‌تواند آن را پاک کند اما حداقل این امکان را به او داده‌اید که ببیند بیشتر با چه تصویر و ظاهری از خودتان راحت هستید.

نکات مهم آرایشی | انتظار چیزی که خواسته‌اید را داشته باشید!

آرایشگر شما قرار است دقیقاً همان ظاهری را به شما بدهد که خواسته‌اید. اگر از آنها می‌خواهید آرایشتان طبیعی باشد، انتظار این را نداشته باشید که چهره‌تان زمین تا آسمان تغییر کند. وقتی میگویید، هر کاری می‌خواهید بکنید، آماده این باشید که هر کاری آرایشگرتان می‌خواهد بکند. این را نگویید تا بعد از دیدن خودتان در آینه از تصویرتان متنفر نشوید. توصیه ما این است که دقیقاً بگوییم چه چیزی می‌خواهید تا همان چیزی که می‌خواهید اتفاق بیفتد.

آرایش طبیعی صورت
آرایش طبیعی صورت

رعایت این نکات، حیاتی است!

در این مطلب از لیامگ به بررسی برخی نکات مهم آرایشی برای قبل و بعد از اتمام آرایش پرداختیم. این نکته را در نظر داشته باشید که آرایش برای سلامت پوست صورت شما بسیار خوب است. پس اصلاً به آن به عنوان اتفاقی ناخوشایند یا بد نگاه نکنید. اگر نیاز به خرید محصولات آرایشی دارید، می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید. خرید از محصولات لیاتیم تنها با چند کلیک ساده امکان‌پذیر است.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید