امروزه لوازم آرایش جزء پرفروش‌ترین محصولات در هر کشوری به حساب می‌آید. تمام اینفلوئنسرها و یوتوبر‌هایی که به سمت آموزش آرایش روی آورده‌اند هم به درآمد میلیونی رسیده‌اند. دانستن مزایا و معایب آرایش، کمک‌های زیادی به شما می‌کند.اول اینکه در آرایش کردن خود مهارت کسب می‌کنید و می‌دانید که با چه آسیب‌هایی روبه‌رو خواهید بود تا بتوانید جلوی آن را هر چه سریع‌تر بگیرید. دوم اینکه اگر مزایا و معایب آرایش کردن را به‌صورت آموزش در فضای مجازی دنبال کنید، می‌توانید صاحب یک شغل شوید. سوم اینکه نکاتی را راجع به آرایش خواهید دانست و با رسیدگی به پوست خود مانع از وارد شدن کمترین آسیب به آن خواهید شد. در آخر اینکه به تغذیه، خواب، میزان استرسی که در زدگی تحمل می‌کنید و… فکر کنید، چرا که در خوب یا بد بودن پوست تاثیرگذار هستند.

ما در این مقاله، با بیان مزایا و معایب آرایش، اطلاعات شما را در رابطه با این موضوع بالا و بتوانید درست‌ترین تصمیم را برای پوست خود بگیرید.

مهم‌ترین نکات در رابطه با آرایش کردن

اکثر زنان در سرتاسر جهان بدون اینکه بدانند آیا واقعاً انتخاب درستی داشته‌اند یا خیر، آرایش می‌کنند. درحالی‌که آرایش می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، اما هنوز هم برخی مسائل و شبهات در رابطه با آن وجود دارد. در واقع، ما در ادامه تمام مزایا و معایب آرایش را برای شما توضیح می‌دهیم تا بتوانید تصویری جامع از اینکه آیا می‌خواهید در آینده همچنان آرایش کنید یا خیر، به دست آورید.

مزایا و معایب آرایش
مزایا و معایب آرایش

فواید آرایش کردن

چقدر با معجزه آرایش آشنا هستید؟ خوب است کمی درباره‌ی مزایای آرایش کردن اطلاعات به دست آورید. آرایش کردن جدا از احساس زیبایی و اعتماد به نفسی که به افراد می‌دهد، یک هنر نیز به حساب می‌آید. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر درباره مزایا آرایش کردن صحبت کنیم می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

۱- آرایش یک رفتار اجتماعی پذیرفته شده در اکثر کشورها به حساب می‌آید.

یکی از مزایای آرایش این است که می‌توانید با هنجارهای اجتماعی در بسیاری از کشورهای جهان مطابقت داشته باشید. در واقع برای خانم‌ها، آرایش به‌ عنوان استانداردی طلایی در نظر گرفته شده. از طرفی خانم‌هایی که آرایش نمی‌کنند، اغلب به‌عنوان شخصی خجالتی معرفی می‌شوند.

بنابراین، با آرایش کردن، می‌توانید در بسیاری از کشورها با فرهنگ و سبک زندگی افراد آن جامعه تطابق پیدا کنید. به طور کلی آرایش کردن در زمان ‌های مختلفی از زندگی می‌تواند برای شما مزایایی به همراه داشته باشد، در حالی که برای افرادی که از آرایش دوری می‌کنند این مزایا کمتر در دسترس خواهند بود.

۲- در زیباتر شدن افراد نقش بزرگی دارد.

این موضوع که استفاده از آرایش می‌تواند افراد را زیباتر نشان دهد، بدیهی است؛ به خصوص اگر به روش صحیح از لوازم آرایشی استفاده شود. ظاهر خوب نه‌ تنها می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را افزایش دهد، بلکه می‌تواند در بسیاری از بخش‌های مختلف زندگی نیز به شما کمک کند. براساس مطالعات، افراد خوش قیافه شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی و ارتباطات خود دارند. در نتیجه، ظاهر مهم است و هر چه ‌بهتر به نظر برسید، شانس شما برای محبوب شدن و موفقیت نیز بیشتر خواهد بود.

۳- آرایش می‌تواند نقص‌های ظاهری افراد را تا حدودی بپوشاند.

بسیاری از افراد نیز برای پوشاندن نقص‌های خود آرایش می‌کنند. همه ما می‌خواهیم زیبا به نظر برسیم و از طرفی تمامی چیزهایی که با آن احساس راحتی نمی‌کنیم را بپوشانیم. مخصوصاً برای جوانانی که اصلاً از ظاهر خود راضی نیستند و هنوز شخصیتی قوی برای پذیرش عیوب خود ایجاد نکرده‌اند، آرایش کردن می‌تواند راه حلی موقتی برای محبوبیت بیشتر در مدرسه و به‌طورکلی افزایش کیفیت زندگی آن‌ها باشد.

۴- داشتن آرایش در برخی از افراد به عنوان یک معرفی کننده به حساب می‌آید.

برخی افراد نیز از آرایش به‌عنوان ابزاری برای معرفی خود استفاده می‌کنند. این مسئله می‌تواند به معنای استفاده از آرایش شدید و سایر اصول مد باشد. از آنجایی‌ که آرایش به اشکال مختلف ارائه می‌شود، فرصت‌های زیادی برای یافتن سبک خود و همچنین به‌اشتراک‌گذاری آن با دوستان خواهید داشت.

فواید آرایش کردن
فواید آرایش کردن

۵- آرایش کردن می‌تواند به یک حرفه جدی در زندگی فرد تبدیل شود.

در سال‌های اخیر بلاگرهای آرایشی در دنیای مجازی بسیار ترند شده‌اند. برخی از افراد حتی می‌توانند با استفاده از آرایش‌های مختلف و به‌اشتراک‌گذاری تجربیات خود در رسانه‌های اجتماعی امرارمعاش کنند. در واقع، برخی از یوتیوبرها فقط از صحبت در مورد آرایش‌های مختلف و اینکه چرا آرایش A بهتر از آرایش B است، درآمد بسیار خوبی به دست می‌آورند. در نتیجه، اگر عاشق آرایش و جویای کار هستید، ویدئوهای آرایش شما و به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان در دراز مدت پول خوبی برای شما به دنبال خواهد داشت. همچنین با صحبت‌کردن در مورد مزایا و معایب آرایش در فضای مجازی می‌توانید به درآمد قابل‌توجهی برسید.

۶- در زمان صحبت با دوستان خود حرف‌های بیشتری برای گفتن دارید.

از آنجایی‌ که آرایش برای خانم‌ها بسیار جذاب و مهم است، همیشه چیزهای جدیدی در اینباره و برای صحبت با دوستان خود خواهند داشت. در واقع، دختران هرگز از صحبت‌کردن در مورد مد و اینکه چگونه می‌توانند زیباتر به نظر برسند، خسته نخواهند شد. بنابراین، اگر چیزهای زیادی درباره مزایا و معایب آرایش بدانید، به یک فرد تاثیرگذار در بین دوستان خود تبدیل خواهید شد.

۷- استفاده از لوازم آرایش و آرایش کردن جز کارهای مورد علاقه برخی از افراد است.

درحالی‌که برخی از دختران فقط برای پوشانندگی نقص‌های خود از آرایش استفاده می‌کنند، برخی دیگر تنها برای رسیدگی به ظاهر خود آن را دوست دارند. همچنین برای برخی از آن‌ها امتحان کردن آرایش‌های مختلف کاری سرگرم‌کننده است. بنابراین، اگر یک دنبال کننده مد هستید و به ظاهر خود اهمیت می‌دهید، ممکن است دائماً در حال امتحان کردن آرایش‌های مختلف باشید.

۸- بسیاری از افراد با آرایش احساس بهتری نسبت به خود پیدا می‌کنند.

یکی دیگر از مزایای آرایش این است که برخی افراد با انجام این کار احساس بسیار بهتری خواهند داشت. در واقع، استفاده از آرایش روشی نسبتاً آسان برای پوشاندن عیوب است. از این رو بسیاری از افراد از آرایش به‌عنوان ابزاری ساده اما درعین‌حال مؤثر برای پنهان‌سازی نقص‌های ظاهری خود استفاده می‌کنند.

۹- ممکن است آرایش شانس افراد را برای یافتن شریک زندگی افزایش دهد.

آرایش به شما در یافتن شریک زندگی کمک خواهد کرد. در واقع، ظاهر در این زمینه بسیار مهم است، حتی اگر مردم چیز دیگری به شما بگویند. بنابراین اگر مجرد هستید و در حال حاضر آرایش نمی‌کنید، ممکن است بخواهید با آرایش تأثیر خود را در قرارهای اول بیشتر کنید و در نتیجه شانس خود برای پیدا کردن شریک زندگی را افزایش دهید.

۱۰- با ظاهری زیباتر در محیط کار حاضر خواهید شد.

ظاهر نه‌تنها در زندگی خصوصی شما مهم است، در محیط کار نیز تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. در واقع، بسیاری از افراد تنها به این دلیل که ظاهر خوبی دارند و نه به این دلیل که مهارت‌های ارزشمندی دارند، شغل دلخواه خود را پیدا می‌کنند. حتی اگر این موضوع ناعادلانه به نظر برسد، واقعیت این است که اتفاق می‌افتد. اگر می‌خواهید شانس خود را برای استخدام در یک محیط ایده‌آل به حداکثر برسانید، استفاده از آرایش ممکن است در این زمینه به شما کمک کند.

۱۱- به زیباتر شدن عکس‌های افراد کمک زیادی می‌کند.

آرایش کردن می‌تواند برای موقعیت‌های خاصی که می‌خواهید تاحدامکان زیبا به نظر برسید، انتخاب درستی باشد. همینطور اگر می‌خواهید عکس‌های زیبایی از خود بگیرید، استفاده از آرایش مناسب می‌تواند شما را بسیار بهتر نشان دهد. ممکن است به حرفه‌ای به نظر آمدن شما هم کمک زیادی کند. به طور کلی دانستن مزایا و معایب آرایش، در گرفتن عکس‌ هم نجاتتان می‌دهد.

معایب آرایش کردن

آرایش کردن علاوه بر مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد. برای مثال ممکن است با مصرف لوازم آرایشی نامرغوب یا نامناسب، به پوست خود آسیب‌های جدی وارد کنید؛ این یکی از خطرات آرایش کردن است. در ادامه خیلی دقیق‌تر درباره معایب آرایش صحبت کرده‌ایم:

معایب آرایش کردن
معایب آرایش کردن

۱- استفاده از لوازم آرایش می‌تواند هزینه‌بر باشد.

اگرچه آرایش می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، اما هنوز هم برخی معایب در رابطه با استفاده از آن وجود دارد. به‌ عنوان‌ مثال، یکی از مشکلات آرایش کردن این است که می‌تواند برای بسیاری از افراد هزینه‌بر باشد. در واقع، برخی از برندهای لوازم آرایش مبالغ تقریباً عجیبی برای محصولات خود دریافت می‌کنند و اگر به طور منظم از این لوازم آرایش استفاده کنید، این احتمال وجود دارد که سالانه مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار بالایی برای این محصولات باشید. بنابراین، مطمئن شوید که صرف این مقدار پول برای آرایش واقعاً ارزشش را دارد؛ چرا که ممکن است بتوانید با هزینه آن کارهای هیجان انگیزتری انجام دهید.

۲- آرایش می‌تواند باعث پیری زودرس پوست شود.

درحالی‌ که آرایش ممکن است در کوتاه‌مدت شما را جوان‌تر نشان دهد، اما به دلیل موادی که در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می‌شود، پوست به پیری زودرس مبتلا خواهد شد. از این رو، اگرچه ممکن است در ابتدا با استفاده از آرایش ظاهر بهتری داشته باشید، اما بعد از مدتی عکس این موضوع اتفاق خواهد افتاد. پس بهتر است جای این که به فکر زیبایی در کوتاه مدت باشید، فکری برای زیبایی همیشگی پوست خود کنید.

۳- اغلب مواقع آرایش کردن منجر به تحریک پوست خواهد شد.

یکی دیگر از مضرات آرایش کردن این است که می‌تواند منجر به تحریک پوست شود. تحریکات پوستی بسیار رایج هستند و پس از پاک‌کردن آرایش، پوست بسیار بدتر به نظر خواهد رسید. در واقع، این یک مشکل کاملاً رایج است که در آن پوست به دلیل اینکه توسط آرایش پوشیده شده، قادر به دریافت هوای کافی نخواهد بود.

۴- لوازم آرایش ممکن است حاوی مواد مضر باشند.

مخالفان آرایش نیز اغلب ادعا می‌کنند که موادی که در بسیاری از محصولات آرایشی وجود دارد، برای پوست ما مضر هستند. در واقع، برخی از مواد آرایشی پتانسیل واقعی برای آسیب به پوست را خواهند داشت؛ به‌ خصوص در مواردی که افراد پوست حساسی دارند. علاوه بر این، اثرات طولانی‌مدت برخی از مواد آرایشی هنوز کاملاً نامشخص است، بنابراین بهتر است با خودداری از آرایش کردن به پوست طبیعی خود رسیدگی کنید.

۵- به‌ جای پوشاندن عیوب خود، آن‌ها را بپذیرید.

بهتر است به‌جای پوشاندن عیوب خود به هر شکلی، آن‌ها را در بپذیرید. فقط درصورتی‌که نقص‌های خود را پذیرفته باشید، با رشد شخصیت خود یک چارچوب ذهنی باثبات ایجاد خواهید کرد. همیشه به یاد داشته باشید که زیبایی شما دیر یا زود از بین خواهد رفت. در نتیجه، تکیه بر زیبایی خود برای ایجاد احساس بهتر به‌طورکلی ایده خوبی نخواهد بود. ما به شما توصیه می‌کنیم که به‌جای ظاهرتان به کاری که انجام می‌دهید افتخار کنید.

۶- ممکن است بوی برخی از لوازم آرایشی برای بعضی از افراد نامطلوب باشد.

بسیاری از شرکت‌های آرایشی محصولات خود را به صورت معطر تولید می‌کنند. بااین‌حال، افراد سلیقه‌های متفاوتی داشته و درحالی‌که برخی از افراد ممکن است بوی محصولات آرایش را دوست داشته باشند، برخی دیگر ممکن است از آن متنفر شوند. بنابراین، اگر شما فردی هستید که بوی آرایش خود را اصلاً دوست ندارید، به‌احتمال زیاد می‌توانید کیفیت کلی زندگی خود را نیز با توقف استفاده از آن بهبود بخشید. تمام این اسانس‌های لوازم آرایش، بخشی از مزایا و معایب آرایش برای افراد مختلف محسوب می‌شوند.


دوست دارید سیر تا پیاز آرایش روزانه را یاد بگیرید؟ این مقاله برای شماست:

آرایش روزانه

از سیر تا پیاز آرایش روزانه و فراتر از آن!

برای داشتن ظاهری طبیعی که مختص کارهای روزانه‌تان باشد و کسی هم متوجه آرایش کردنتان نشود، استفاده از آرایش روزانه بهترین راه‌حل است.


۷- یادگیری نحوه آرایش کردن زمان‌گیر است.

اگر قبلاً تجربه آرایش کردن را نداشته‌اید، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا نحوه استفاده صحیح از لوازم آرایشی را یاد بگیرید. در واقع، بسیاری از افرادی که برای اولین‌بار آرایش می‌کنند، اغلب زشت و احمقانه به نظر می‌رسند.

۸- احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک به دنبال مصرف برخی از لوازم آرایشی وجود دارد.

یکی دیگر از مضرات استفاده از لوازم آرایشی این است که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود. به‌خصوص در افرادی که پوست حساسی دارند این واکنش‌های آلرژیک، می‌توانند بسیار رایج باشند. چنین واکنش‌های آلرژیکی نه‌تنها چهره را زشت می‌کند، بلکه می‌تواند برای سلامتی نیز خطرناک باشد. در نتیجه، قبل از استفاده از لوازم آرایشی جدید خود، مطمئن شوید که به مواد موجود در آن حساسیت ندارید.

۹- آرایش کردن و پاک کردن آرایش به زمان زیادی نیاز دارد.

یکی دیگر از مسائل مربوط به آرایش این است که استفاده از لوازم آرایشی و پاک‌کردن روزانه آن‌ها، زمان بر است. در واقع، زنان معمولاً زمان زیادی را صرف آرایش کردن خود در صبح می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها مدت زمانی را برای پاک‌کردن آرایش خود در شب نیاز دارند. در نتیجه، باید زمان زیادی برای آرایش صرف شود و افراد می‌توانند با توقف آرایش کردن، این زمان را برای فعالیت‌هایی که بیشتر دوست دارند صرف کنند.

۱۰- برای آرایش کردن لازم است زودتر از خواب بیدار شوید.

ازآنجایی‌که استفاده صحیح از مواد آرایشی زمان می‌برد، در مقایسه با افرادی که اصلاً آرایش نمی‌کنند، باید صبح زودتر از خواب بیدار شوید. درنتیجه، فرصت خواب طولانی‌تر را از دست خواهید داد. به دنبال آن هم عملکرد شما در محل کار کم و تغییرات خلق‌وخو را در خود مشاهده خواهید کرد.

۱۱- وابستگی نسبت به آرایش برای ایجاد احساسی بهتر، خوب نیست.

 استفاده از آرایش برای احساس بهتر ایده خوبی نیست. به‌ جای تکیه بر روش‌های مصنوعی برای پوشاندن عیوب خود، اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید. همیشه به یاد داشته باشید که هیچ‌کس کامل نیست و هر یک از ما کمبودهایی داریم. اگر برای پوشاندن عیب‌ها آرایش را انتخاب کنید، هرگز شخصیتتان جوری که تصورات دیگران نسبت به شما برایتان بی‌اهمیت شود، نخواهد شد.

۱۲- مواد موثر در تولید مواد آرایشی سبب بروز برخی آسیب‌ها در افراد خواهد شد.

برخی از اجزایی که در تولید لوازم آرایش استفاده می‌شوند ممکن است حتی برای سلامتی افراد مشکل‌ساز باشند. اغلب، مواد مصرفی در محصولات آرایشی، در درازمدت سبب آسیب به انسان خواهند شد. بنابراین از دید سلامت عمومی، خودداری از مصرف لوازم آرایشی انتخاب بهتری خواهد بود.

۱۳- آرایش می‌تواند باعث خشکی پوست شود.

یکی دیگر از معایب استفاده از آرایش این است که می‌تواند باعث خشکی پوست شود. به‌خصوص اگر به آرایش نسبتاً بی‌کیفیت متکی باشید، به‌زودی متوجه خواهید شد که پوست شما کاملاً خشک و زبر می‌شود. در نتیجه، برای حفظ پوستی زیبا، اجتناب از مصرف مواد آرایشی می‌تواند کمک کننده باشد.

۱۴- آرایش می‌تواند سبب ایجاد چین و چروک پوستی شود.

مخالفان آرایش اغلب ادعا می‌کنند که استفاده از آرایش می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک در پوست شود. درحالی‌که این موضوع هنوز ثابت نشده است اما برای جلوگیری از تسریع روند پیری پوست از آرایش خودداری کنید.

جایگزین‌هایی برای آرایش کردن و استفاده از لوازم آرایشی پس از دانستن مزایا و معایب آرایش

حالا که مزایا و معایب آرایش را شناختید لازم است به شما بگوییم که اگر دوست دارید بدون استفاده از مواد آرایشی پوستی زیبا و بدون چین، چروک یا لک داشته باشید، با رعایت موارد زیر موفق خواهید شد که زیبایی پوست خود را چند برابر کنید:

۱- سالم‌خوری

به‌جای استفاده از آرایش و به منظور افزایش سلامت پوست، لازم است که غذاهای سالم‌تری مصرف کنید. با انجام این کار، نه‌تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه پوست شما نیز بسیار بهتر به نظر خواهد رسید. دلیل این موضوع افزایش سلامت روده‌ها است.

۲- ورزش و تحرک

اگر می‌خواهید پوستی زیباتر داشته باشید، انجام ورزش در طول روز و به میزان کافی بسیار مهم است. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که شما باید فوراً به باشگاه بروید و به شیوه‌ای طاقت‌فرسا ورزش کنید. این موضوع تنها به این معنی است که شما باید بیشتر پیاده‌روی کنید. تنها نیم ساعت پیاده‌روی می‌تواند اثرات مثبت قابل‌توجهی بر روی پوست و همچنین سلامت کلی بدن داشته باشد؛ پس یا پیاده‌روی کنید یا ورزش موردعلاقه خود را بیشتر انجام دهید. پس از این فعالیت‌ها، در مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی نتایج بسیار خوبی مشاهده خواهید کرد.

جایگزین‌هایی برای آرایش کردن
جایگزین‌هایی برای آرایش کردن

۳- پاکسازی اصولی پوست

برخی از افراد از محصولات پاک‌کننده خاصی برای پوست خود استفاده می‌کنند. بااین‌حال، اغلب اوقات این ایده خوبی نیست؛ زیرا این محصولات پاک‌کننده، اغلب باعث خشکی و تحریک پوست خواهند شد. کافیست پوست خود را با آب گرم تمیز کنید و در درازمدت شاهد نتایج آن باشید.

۴- حفاظت از پوست در برابر سرما

این که از پوست خود در برابر سرما محافظت کنید موضوع خیلی مهمی است؛ چرا که اگر به طور منظم در معرض سرما قرار بگیرید، پوست شما در طول زمستان کاملاً خشک می‌شود. پیشنهاد می‌شود تا برای محافظت از پوست خود در برابر سرما، یک ژاکت کلاه‌دار بپوشید.

۵- خواب کافی

خواب کافی برای ما بسیار مهم است؛ زیرا تنها در صورت داشتن خواب کافی می‌توانیم عملکرد مطلوبی داشته باشیم. علاوه بر این، خواب نیز برای سلامت کلی ما بسیار مهم است. علاوه بر این موارد، خواب خوب نیز برای پوست ما بسیار مهم است. اگر خواب کافی نداشته باشید، سریع‌تر پیر خواهید شد و پوست شما نیز بدتر به نظر می‌رسد. در نتیجه، مطمئن شوید که به‌اندازه کافی می‌خوابید. مطمئن باشید که در درازمدت دیدن زیبایی بیشتر پوستتان، شما را شگفت‌زده خواهید کرد.

۶- دوری از استرس

خیلی مهم است که بتوانید در صورت امکان از استرس اجتناب کنید. در واقع استرس عامل شماره یک در آسیب به سلامت پوست افراد خواهد بود. حتی برخی افراد ادعا می‌کنند که پوست ما آینه روح ماست. از این رو، اگر از درون احساس خوبی داشته باشید، طبیعتاً از بیرون نیز خوب به نظر خواهید رسید. در نتیجه، اگر در حال حاضر استرس زیادی دارید اما می‌خواهید پوستتان بهتر به نظر برسد، راه‌های کاهش استرس را در زندگی خود عملی کنید.

۷- پذیرش نقص‌های خود

آخرین مورد، همان‌طور که قبلاً هم ذکر شد، قدرت پذیرش نقص‌های خود است. اعتمادبه‌نفس شما نباید به‌ظاهرتان بستگی داشته باشد؛ زیرا ظاهر شما دیر یا زود چروکیده خواهد شد. در عوض، سعی کنید ذهنیتی مثبت و پایدار بسازید تا نسبت به هر نظر منفی که افراد در مورد ظاهر شما بیان می‌کنند، بی‌توجه باشید.

راز داشتن پوستی صاف، زیبا و ابریشمی

با مطالعه مزایا و معایب آرایش، متوجه اهمیت‌ مراقبت از پوست نسبت به آرایش شده‌اید. زیرا آرایش کردن تنها در مدت کوتاهی شما را زیبا نشان می‌دهد. اما اگر به دنبال زیبایی دائمی هستید، از استرس دوری کنید و با داشتن خواب کافی و سالم‌خوری، از پوست خود محافظت کنید.

در این مسیر محصولاتی هستند که مکمل زیبایی شما خواهند بود. این محصولات شامل کرم‌های مرطوب‌کننده، کرم دور چشم و سرم‌های آبرسانی و جوان‌سازی هستند. می‌توانید با مراجعه به وبسایت لیاتیم آن‌ها را مشاهده و خریداری کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید