صفحه اصلی > مراقبت از پوست : برای درمان آکنه، بایدها و نبایدهای زیر به کمکتان می آیند!

برای درمان آکنه، بایدها و نبایدهای زیر به کمکتان می آیند!

درمان آکنه

همیشه می‌شنویم که مسئله چیزی است که در درون آدم است و زیبایی فقط مسئله ای است که به عمق پوست مربوط می‌شود. بله! شخصیت ما و چیزی که در درون ما هست، مهمتر است اما اگر با مشکلات پوستی از جمله آکنه، سرسیاه و کیست دست و پنجه نرم می‌کنید که باعث می‌شود احساس اعتماد به نفستان را از دست بدهید، چه؟

همه می‌توانند با آکنه درگیر شوند، اما شدت آن آدم به آدم متفاوت است و می‌تواند به چیزهایی مثل ژنتیک و تغییرات هورمونی مرتبط باشد.

و برای برخی، می‌تواند روی ظاهرشان نیز تاثیر بگذارد. آکنه شدید یا متوسط می‌تواند مشکلاتی در ارتباط با سلامت روان ایجاد کند مثل افسردگی، اضطراب یا عزت نفس پایین. مطالعات نشان می‌دهد که هر چه آکنه بیشتر طول بکشد احتما این که روی احساسات فرد تاثیر بگذارد، بیشتر است.

احتمالا خیلی پیش  آمده که درباره از بین بردن جوش در یک شب، تحقیق کرده باشید. شاید دلیلش این بوده که به مهمانی یا جلسه مهمی دعوت بوده اید. یا بسته به شرایطتان دنبال روش های درمان آکنه شدید بوده باشید. تحقیق درباره درمان جوش صورت با دارو یا درمان سریع جای جوش از جمله کارهایی است که احتمالا همه ما یک بار در زندگی مان تجربه کرده ایم.


تا داشتن محصولی بی‌نظیر برای نابودی جوش‌هایتان، تنها یک کلیک فاصله دارید.


درمان آکنه بدن و صورت نیز از آن چیزهایی است که باید نکاتی را برای بهبود سریعتر شرایط رعایت کنیم. نکاتی که کمی دستوری هستند. این شما و این هم بایدها و نبایدهای درمان آکنه:

درمان آکنه | از پاک کننده غیر ساینده متوسط استفاده کنید!

صورت خود را با یک پاک کننده متوسط بشویید مثل ستافیل و آب گرم آن هم یک یا دو بار در روز به خصوص بعد از این که ورزش کردید و خیس عرق بودید.

مراقبت از پوست پایه، بهترین راه برای شروع است اما اگر هنوز علائم آکنه دارید و پوستتان خیلی خشک نیست، حتما سراغ اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید بروید. برای بسیاری از افراد، میزان بالاتر بنزوئیل پراکسید می‌تواند باعث تحریک پوست شود، پس مراقب باشید.

درمان آکنه | در شستشوی صورت خود زیاده روی نکنید!

شاید اینطوری به نظر برسد که شستشوی مکرر صورتتان می‌تواند شما را از شر سرسیاه و آکنه خلاص کند اما این کار فقط  اوضاع را بدتر خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید که شستشوی زیاد صورت میتواند چربی طبیعی پوستتان را از بین ببرد و باعث جمع شدن، قرمزی و خشکی پوستتان شود. در عوض، فقط صبح ها، شب ها و بعد از عرق کردن، صورتتان را بشویید.

درمان آکنه | حواستان به خورشید باشد!

شاید فکر کنید این که وقتی هوا آفتابی است از خانه بیرون بزنید می‌توانید با این کار به خشک شدن آکنه کمک کنید.

درحالی که شواهد نشان می‌دهد که ویتامین دی خاصیت ضد میکروبی دارد و می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند، اما مدت زمان زیادی ماندن زیر نور خورشید برای آکنه پوستتان خوب نیست. درواقع، می‌تواند شما را در برابر خطر آسیب بیشتری قرار دهد یا اوضاع را حسابی بدتر کند به حدی که به سرطان پوست مبتلا شوید. اگر مدت زمان قرارگیری شما زیر نور خورشید، کوتاه است، مثل اوقاتی که فصل زمستان است، می‌توانید راحت باشید و بروید زیر نور خورشید تا هم ویتامین دی کافی جذب کنید و هم تقویت شوید.

مراقبت در برابر خورشید برای درمان آکنه
مراقبت در برابر خورشید برای درمان آکنه

برخی داروهای آکنه می‌توانند باعث شوند پوست شما در برابر خورشید، حساستر شود. حتما نکات مربوط به این چیزها را از پزشک خود بپرسید.

اگر از خانه خارج می‌شوید، یک کلاه لبه پهن سرتان بگذارید، پارچه آن هم خنک باشد که چه بهتر اینطوری پوستتان را در برابر خورشید می‌پوشاند و در عین حال گرمتان هم نمی‌شود. یادتان نرود کرم ضد آفتاب هم حتما بزنید.

درمان آکنه | نسبت به پوستتان بی رحم نباشید!

یک رویکرد ملایم نسبت به مراقبت از پوست این است که به طور کلی سراغ محصولات لایه بردار نروید چرا که می‌توانند باعث تحریک پوست شوند.

چیزهایی که باید از آن‌ها پرهیز کنید به شرح زیر می‌باشد:

  • محصولاتی که پوست شما را تحریک می‌کنند مثل تونرها و لایه‌بردارها.
  • ماساژ شدید پوست
  • لمس کردن یا قرار دادن دست روی صورت
  • فشار دادن یا نیشگون گرفتن مستمر (این کار می‌تواند باعث التهاب و رنگ پریدگی پوست شود)

درمان آکنه | حواستان به چیزی که می‌خورید و می‌نوشید، باشد!

درحالی که همبرگر و شکلات باعث ایجاد آکنه نمی‌شوند اما رژیم غذایی بد می‌تواند منجر به چنین چیزی شود. مطمئن شوید که با نوشیدن میزان کافی آب در طول روز بدن خود را آبرسانی می‌کنید و سراغ رژیمی بروید که غنی از پروتئین، میوه و سبزیجات باشد. از مصرف شیرینی یا نوشیدنی‌های شیرین مصنوعی و شکر و کربوهیدرات در رژیم غذایی خود پرهیز کنید.

مصرف زیاد شیر میتواند اوضاع آکنه را بدتر کند. پس مصرف لبنیات خود را هم کاهش دهید.

درمان آکنه | روی آکنه را با لوازم آرایشی نپوشانید!

مراقبت استفاده از لوازم آرایشی برای پوشاندن لک‌های صورت باشید. بسیاری از افراد که با آکنه مشکل دارند از لوازم آرایشی برای پوشاندن آن‌ها استفاده می‌کنند اما لوازم آرایشی می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوست شود و درنتیجه آکنه را بیشتر کند. سعی کنید میزان مصرف لوازم آرایشی خود را کم کنید و تا حد امکان آن را به آرامی بشویید.

اگر ترجیح می‌دهید که آرایش کنید، حتما سراغ لوازم آرایشی طبیعی بروید. یا سراغ آن‌هایی که به صورت پودر هستند. به طور مرتب هم اسفنج آرایشی خودتان را بشویید که باکتری روی آن‌ها قرار نگیرد.

آرایش با وجود آکنه ممنوع
آرایش با وجود آکنه ممنوع

درمان آکنه | تلفنتان را تمیز کنید!

تلفن های همراه هوشمند ما درست مثل دیگر اعضای بدن ما هستند( به خصوص برای نوجوانان و جوانان). درحالی که استفاده بیش از حد از تکنولوژی بحثی نیست که بخواهیم سراغش برویم، اما تلفن همراه شما می‌تواند خانه‌ای برای باکتری باشد و باعث ایجاد آکنه صورت شود. پس مطمئن شوید که به طور منظم تلفن همراهتان را تمیز می‌کنید.


برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد درمان آکنه کسب کنید، مقاله ” با درمان آکنه، بدترین دشمن پوستتان را شکست دهید! ” در لینک زیر را اصلاً از دست ندهید.

درمان آکنه

با درمان آکنه، بدترین دشمن پوستتان را شکست دهید!

برای مبارزه با انواع آکنه، جوش‌های چرکی، سر سیاه و سر سفید، بهترین راه ممکن، استفاده از روش‌های مناسب درمان جوش و آکنه است.


درمان آکنه | خیلی صورتتان را معاینه نکنید!

هشدار: چیزهایی مثل آکنه می‌توانند بزرگتر از آن چیزی باشند که به نظر می‌رسند. مراقب آینه باشید به خصوص آن‌هایی که تصویر را خیلی بزرگ می‌کند.

پوست هیچکس با چنین میزان بزرگنمایی برخی آینه‌ها، نرمال به نظر نمی‌رسد. این نوع آینه ها اغلب باعث می‌شوند تا افراد زمان بیشتری را جلوی آن‌ها بگذرانند و سپس مشغول فشار دادن و آسیب زدن به پوستشان شوند.

درمان آکنه | حتما به متخصص پوست مراجعه کنید!

اجازه ندهید آکنه جلوی زیبایی صورتان را بگیرد. اگر شما یا عضوی از خانواده‌تان چالشی با پوست خود دارد و می‌خواهد از شر آکنه صورت خود خلاص شود، حتما قرار ملاقاتی برای خودتان یا او نزد متخصص پوست تعیین کنید. شدت آکنه می‌تواند مربوط به ژنتیک باشد درحالی که برخی دیگر می‌توانند چالش‌های بیشتری با آکنه داشته باشند. چه جوان باشید چه بزرگسالی که از آکنه رنج می‌برد، متخصص پوست قطعا توصیه‌های بهتر و مفیدتری می‌تواند بکند و می‌تواند اقداماتی را پیشنهاد کند که به شما در مراقبت از پوست و از بین بردن آکنه کمک کند.

تشخیص آکنه با متخصص پوست
تشخیص آکنه با متخصص پوست

برای درمان آکنه کفش آهنی پایتان کنید و صبور باشید!

در این مطلب از لیامگ به بررسی بایدها و نبایدها برای درمان آکنه پرداختیم. خودتان بهتر می‌دانید این موجودات دوست نداشتنی وقتی روی صورت آدم ظاهر می‌شوند چطور می‌توانند اعتماد به نفس آدم را کاهش دهند و نگذارند آدم به زندگی عادی خود ادامه دهد. برای این که این وضعیت تغییر کند و بتوانید آن‌ها را شکست دهید، پیشنهاد میکنیم بایدها و نبایدهایی که گفتیم را رعایت کنید و در کنار آن حتما از محصولات بهداشتی و مراقبتی لیاتیم استفاده کنید. برای این کار تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی لیاتیم شوید و از محصولات ما دیدن کنید و آنها را سفارش دهید. درمان آکنه، کاری ندارد. پوستتان را از این رو به آن رو می‌کنیم.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید