صفحه اصلی > مد و زندگی : ۷ مدل ناخن برای دستیابی به انگشتانی زیبا!

۷ مدل ناخن برای دستیابی به انگشتانی زیبا!

مدل ناخن

ناخن های آراسته شده چیزهای زیادی در مورد یک فرد می گوید. آن‌ها بهترین اکسسوری‌هایی هستند که می توان به رخ کشید. هرچقدر انکار کنید اما ممکن است در یک قرار کاری، در لحظه ای که یک جفت ناخن کثیف و نامرتب مشاهده می کنید، دلتان نخواهد هیچ همکاری با این شخص داشته باشید. بنابراین، داشتن ناخن های کاملا آراسته، می‌تواند یک هدف زیبایی برای شما باشد. با این حال ممکن است در تنوعی از مدل ناخن سردرگم شوید. مربع؟ بیضی شکل؟ اسکووال؟ این تنوع و تعدد ناخن‌ برای افراد ناآگاه، ممکن است بسیار گیج کننده باشد؛ اما نگران نباشید! ما در این مقاله از لیامگ به شما کمک خواهیم کرد و یک توضیح کامل در مورد اشکال مختلف ناخن برایتان خواهیم داد. با ما همراه باشید.

راهکارهای بلند کردن ناخن

در حال حاضر، ممکن است فکر کنید که اگر ناخن‌هایتان بلند نمی‌شوند، کار زیادی نمی‌توانید با آن‌ها انجام دهید. ولی ما می‌خواهیم به شما بگوییم که این‌طور نیست! در این‌جا قصد داریم چند راهکار برای افرادی که ناخن‌هایشان می‌شکنند و بلند نمی‌شوند بیان کنیم.

مدل ناخن اکریلیک

وقتی ناخن‌های بسیار شکننده دارید و می خواهید به دنبال گزینه های مختلف شکل ناخن باشید، بهتر است به سراغ ناخن‌های اکریلیک بروید. آن‌ها کاملاً محکم هستند و احتمال شکستن‌شان بسیار کمتر است.

مدل ناخن اکریلیک
مدل ناخن اکریلیک

لاک ژل(ژلیش) ناخن

ژلیش ناخن طرفداران بسیار زیادی دارد؛ چون هم ماندگاری آن بسیار بیشتر از لاک معمولی است و درخشندگی‌اش در تمام مدت باقی می ماند، و هم تمامی بانوانی که ناخن‌های سست دارند، می‌توانند با افزودن یک لایه اضافی ژلیش، ناخن‌هایشان را بسیار محکم‌تر کنند. اما این نوع لاک به راحتی از ناخن‌هایتان جدا نمی‌شود و شما هم سعی نکنید آن‌ را به‌زور از روی ناخن‌هایتان جدا کنید. آن‌ها را در استون خیس کنید و سپس با ابزار مخصوص را به راحتی از روی ناخن‌ها بردارید.

ژلیش ناخن
ژلیش ناخن

روغن کوتیکول ناخن

بسیاری از افراد تمایل دارند که استفاده از این ماده را نادیده بگیرن، اما این روغن به تقویت ناخن ها کمک کرده و آن‌ها را سالم نگه می دارد. شما می‌توانید هر شب قبل از خواب آن استفاده کنید.

روغن کوتیکول ناخن
روغن کوتیکول ناخن

بیایید نگاهی به اشکال مختلف ناخن بیندازیم تا بتوانیم بفهمیم کدام یک از آن‌ها برایتان جذاب است و نظرتان را جلب می‌کند.

انواع اشکال ناخن

۱. ناخن های گرد

این شکل ساده ترین مدل ناخن برای نگه‌داری بهتر آن است. اگر ناخنی می‌خواهید که به مراقبت و رسیدگی چندانی نیاز نداشته باشد، و در عین‌حال، زیبا به نظر برسد، این مدل بسیار مناسب است. شکل دادن ناخن‌ها برای این مدل هم خیلی ساده است. کافی است ابتدا آن‌ها را با سوهان به شکل مربع کنید و سپس منحنی طبیعی نوک انگشتان خود را دنبال کنید. این نوع، بهترین شکل برای کسانی است که در رشد ناخن خود مشکل دارند.

مدل ناخن گرد
مدل گرد

نکته: این مدل برای انواع انگشتان مناسب است.

۲. ناخن های بیضی شکل

این مدل ناخن از قدیم‌تر طرفداران بسیاری داشته است و در اواخر دهه ۱۹۰۰ و اوایل ۲۰۰۰ بسیار محبوب بوده است. این شکل ناخن، ظاهر بسیار زیبایی به ناخن های شما می‌بخشد. برای رسیدن به این شکل ناخن ، دور تا دور آن را سوهان بزنید تا به شکل تخم مرغ درآید. این مدل ناخن برای کسانی که انگشتان کوتاه دارند بسیار عالی است، زیرا باعث می شود انگشتان بلندتر به نظر برسند.

مدل ناخن بیضی
مدل بیضی

نکته: این مدل ناخن برای افرادی که انگشتان کوتاه دارند، مناسب است.

۳. ناخن های مربعی

قسمت نوک ناخن‌ها در این مدل ناخن به شکل مربع هستند. این نوع احتمالاً یکی از محبوب ترین مدل‌های ناخن است. از زمان های بسیاری تا به الان این شکل ناخن به روز بوده و انتخاب خوبی است، چون از آنجایی که از عرض طبیعی ناخن های شما پیروی می کند، خطر شکستگی ناخن ها کمتر است. برای به دست آوردن این نوع مدل ناخن ، ناخن‌هایتان را کوتاه کرده و با استفاده از یک سوهان ناخن سر آن‌ها را به صورت صاف شکل دهید.

مدل ناخن مربعی
مدل مربعی

نکته: این مدل ناخن برای افرادی که انگشتان بلند با عرض پهن دارند، بسیار مناسب است.


به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با کرم ناخن و نحوه استفاده از آن، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

کرم ناخن

کرم ناخن | محافظ کوتیکول‌های پوست

برای لایه‌برداری پوست‌ دور ناخن، آبرسانی و تغذیه کوتیکول، ترمیم‌ ناهمواری‌های سطحی و ترمیم‌ شکنندگی ناخن ‌می‌توان از کرم ناخن استفاده کرد.

استفاده از کرم ناخن

هرآنچه باید از نحوه استفاده از کرم ناخن بدانید

برای استفاده از کرم ناخن کمی از آن را روی پوست دور ناخن انگشت‌های یک دست قرار دهید و به کمک دست دیگر آن‌ها را به خوبی ماساژ دهید تا کاملاً جذب پوست شود.


۴. ناخن های اسکوال

این مدل ناخن شکلی بین مربع و بیضی دارد. اسکوال یا مربع نرم، یکی دیگر از انتخاب‌های محبوب در دنیای مدل ناخن است. در حالی که مراقبت از آن به‌دلیل لبه‌های گرد آن آسان‌تر است، اما به لحاظ زیبایی ظاهری مانند ناخن‌های مربعی است. برای دست‌یابی به این مدل، ناخن‌های خود را به شکل مربع شکل داده و سپس گوشه‌‌های ناخن‌ها را به وسیله یک سوهان کمی گرد کنید.

مدل ناخن اسکوال
مدل اسکوال

نکته: این مدل ناخن برای انواع انگشتان مناسب است.

۵. ناخن های بادامی شکل

این مدل ناخن، بسیار شبیه مدل بیضی است، با این تفاوت که در قسمت بالا کمی برجسته‌تر است. در قاعده پهن بوده و در کناره‌ها باریک می‌شود. درست مانند ظاهر یک بادام واقعی به نظر می رسد. برای رسیدن به این هدف ، نقطه مرکزی را در نوک ناخن در نظر گرفته و هر دو طرف را طوری شکل دهید که در نقطه مرکزی به اوج برسد. سپس آن را صاف کرده به طوری که هیچ لبه تیزی وجود نداشته باشد.

مدل ناخن بادامی
مدل بادامی

نکته: این مدل ناخن، بهترین گزینه برای افراد با انگشتان کوتاه است.

۶. ناخن های دشنه‌ای تیز

درست کردن این مدل ناخن جرأت می‌طلبد، خیلی رایج نیست، اما افراد مشهوری مانند ریحانا مدام به دنبال این مدل ناخن هستند. این مدل ناخن ظاهری بلند و باریک به ناخن های شما می دهد. در این نوع هم مانند ناخن های بادامی شکل، یک نقطه مرکزی را پیدا کرده و از هر طرف برای رسیدن به آن نقطه شروع به سوهان کشیدن کنید. این مدل ناخن ممکن است به راحتی بشکند، بنابراین بهتر است از ژلیش ناخن برای محکم‌تر شدن این نوع استفاده کنید.

مدل ناخن دشنه ای
مدل دشنه ای

نکته: تمامی افراد با انواع انگشت، می‌توانند از این مدل ناخن استفاده کنند.

۷. ناخن های بالرینی

این یک نسخه ظریف تر از ناخن های دشنه‌ای است. از همان تکنیک شکل دهی پیروی می کند. نقطه مرکزی را بیابید و ناخن ها  را در امتداد طرفین تا آن نقطه سوهان کنید. سپس، نوک ناخن‌ها را مربع کنید. آیا شبیه کفش‌های مخصوص رقص باله نیست؟ اگر می خواهید به دنبال مدل خیره کننده ای باشید، اما هنوز هم نگهداری و مراقبت از ناخن‌ها برایتان آسان باشد، این گزینه مناسب است. برای این‌که ناخن‌هایتان با این مدل بیش‌تر دوام آورند، توصیه می‌شود از ژلیش ناخن استفاده کنید. این نوع مدل ناخن مورد علاقه کایلی جنر است.

مدل ناخن بالرینی
مدل بالرینی

تا داشتن ناخن هایی مستحکم و زیبا، تنها یک کلیک فاصله دارید.


نکته: تمامی افراد با انواع انگشت، می‌توانند از این مدل ناخن استفاده کنند.

به زیبایی ناخن‌هایتان اهمیت دهید!

اکنون که این اطلاعات را در دست دارید و ناخن هایتان آماده شکل‌دهی هستند، می دانید وقتی به سالن زیبایی ناخن رسیدید دقیقاً چه چیزی بخواهید. حتی می توانید برخی از مدل‌ها را در خانه امتحان کنید. تقریباً همه مدل به غیر از مدل دشنه ای و بالرین را می توانید توسط خودتان شکل دهید. مدل‌ها را امتحان کرده تا متوجه شوید کدام مدل ناخن را بیش‌تر می‌پسندید یا کدام مدل بیشتر به انگشتان شما می‌آید.


اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید