صفحه اصلی > مد و زندگی : ۱۳ ترفند آرایشی برای بانوان بالای ۴۰ سال

۱۳ ترفند آرایشی برای بانوان بالای ۴۰ سال

ترفند ارایشی

پیری، آن بخش از زندگی است که نمی‌توان از چنگالش فرار کرد. اما می‌توان در هر سن و سالی که باشیم، با توجه به عارضه‌های مرتبط با سن‌مان، به کمک آرایش، ظاهری جوان و جذاب پیدا کنیم. با بکارگیری انواع ترفند ارایشی که در این مقاله از آن‌ها برایتان صحبت می‌کنیم، می‌توانید در دهه پنجم زندگی‌تان، همچنان زیبا به نظر برسید.

کافی است حواستان به تغییرات سالانه پوست‌تان باشد و گوش‌به‌زنگ باشید. پیری می‌تواند در اثر از دست رفتن خاصیت الاستیسیته و کلاژن پوست، بروز کند. ازاین‌رو، جدای از بکارگیری یک روتین مراقبت از پوست مناسب، به شما پیشنهاد می‌کنیم، ورزش کردن و یک رژیم غذایی سالم را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید.

در ادامه، از پرایمر و کرم پودر گرفته تا رژگونه و کیت ابرو، همه آن‌چیزی که لازم است درخصوص آرایش چهل سالگی صورت‌تان بدانید، برایتان ترفندهای آرایشی جالبی آورده‌ایم:

۱. پرایمر آبرسان

هرکاری که بخواهید، برای آرایش صورت‌تان انجام دهید، از محو کردن خطوط و چین‌وچروک روی صورت تا کاهش ظاهر منافذ روی پوست یا حتی یکنواخت‌سازی تناژ پوست، لازمه‌اش، یک پرایمر خوب است. در چهل سالگی هم پوست به رطوبت‌رسانی بیشتری نیاز دارد، بنابراین به شما استفاده از یک پرایمر آبرسان را پیشنهاد می‌کنیم.

ترفند ارایشی تخصصی:

ارایش با پرایمر را نمی‌شود فراموش کرد. پیش از اینکه بخواهید صورت‌تان را برای آرایش، آماده کنید، بایستی حتماً از یک پرایمر حاوی آبرسان برای نرم کردن و لطافت‌بخشی به پوست‌تان استفاده کرد. با انجام این کار، نیازی به آرایش آن‌چنانی نخواهید داشت، چون به‌خوبی روی یک پوست آبرسانی‌شده می‌نشیند.

استفاده از پرایمر
استفاده از پرایمر

۲. کرم پودر

هرچه سن‌تان بیشتر می‌شود، لزوم انتخاب کرم پودر مناسب، بیشتر بر شما نمایان می‌گردد. اجازه ندهید، یک نوع کرم پودر، سالیان سال، روی چین‌وچروک‌ها و خط و خطوط صورت‌تان جا خوش کند. زمانی‌که پای پوست بزرگسالان در میان باشد، آن فرمول کرم‌پودری مناسب است که به پوست‌های خشک و مختلط، بعد از استفاده، حالتی نرم و لطیف ببخشد و باعث برجسته‌شدن چین‌وچروک‌های روی صورت نشود. اگر نمی‌خواهید پوست‌تان بدرخشد، کافی است روی تی‌زون صورت‌تان، کمی پنکیک بزنید.

همچنین، هرچه سن‌تان بالاتر می‌رود، پوست‌تان رنگ‌پریده‌تر می‌شود؟ راه چاره این است که با کمی تناژ گرم‌تر از کرم‌پودر، روح و زندگی را به پوست‌تان بازگردانید (یا به کمک ترکیبی از «سایه‌ای دقیقاً به رنگ پوست» با «تیره‌ترین سایه در سطح بعدی»).

ترفند ارایشی تخصصی:

ترفند اصلی به یکنواخت‌سازی برمی‌گردد؛ راز اصلی داشتن یک پایه خوب و بدون نقص، که روی آن، هیچ ردی باقی نماند. همچنین، هرچه کمتر بهتر، تا دیگر استرس و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

۳. کانسیلر

آن کانسیلری مناسب است که ظاهر چهره‌تان را طوری جلوه دهد که گویا شب گذشته، ۸ ساعت کامل را خوابیده‌اید. چیزی که بدان نیاز دارید، محصولی است که بتواند، تیرگی‌ها، لک‌ها و جوش‌ها را به خوبی بپوشاند و تمام روز ماندگاری داشته باشد. اما ازآنجایی‌که پوست صورت در دهه چهل سالگی، خشک‌تر از اطراف چشم می‌باشد، بهترین کار این است که از کانسیلری سبک‌تر استفاده کنید (سایر کانسیلرهای ضدآب یا سنگین، آب سطحی پوست شما را می‌کشند).

ترفند ارایشی تخصصی:

برای اینکه کانسیلر، چین‌وچروک‌های دور چشم‌تان را بیش از حد نشان ندهد، بایستی آن را در نیمه‌های داخلی چشم بزنید تا کارش را با پوشاندن تیرگی‌ها بهتر انجام دهد. استفاده از کانسیلر تراست را هم می‌توانید برای یک آرایش چهل سالگی مناسب، در برنامه روتین زیبایی خودتان قرار دهید.

استفاده از کانسیلر
استفاده از کانسیلر

۴. رژگونه

یکی از بخش‌های اصلی در یک روتین آرایشی، استفاده از رژگونه است. علتش هم کاملاً مشخص است؛ با یک بار کشیدن روی پوست، ظاهری درخشان به پوست می‌بخشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که در حین بکارگیری رژگونه، از مدل‌های تند اجتناب کنید. سایه‌های هلویی/صورتی برای هر تناژ پوستی، چه روز باشد چه شب، مناسب‌اند.

اگر دلتان می‌خواهد، روتین زیبایی‌تان، مینیمال باشد، این را بدانید که رژگونه نزدن، باعث می‌شود، کمی سن‌تان بیشتر نشان داده شود. برای همین است که به شما پیشنهاد می‌کنیم، با یک بار کشیدنش روی پوست‌تان، ظاهر درخشان و گرمی به چهره‌تان ببخشید.

ترفند ارایشی تخصصی:

یک اشتباه رایج، این است که رژگونه را خیلی پایین استخوان گونه‌ها می‌زنند. بهتر است کشیدن رژگونه را از بالای سیب گونه شروع کنید و آن را به سمت بالا و پایین پخش کنید تا گونه‌های‌تان ظاهر تماشایی‌تری به خود بگیرند. همچنین بهتر است کمی روی استخوان‌های گونه‌تان و نوک بینی‌تان، هایلایتر بزنید.


با از بین بردن چین‌و‌چروک‌ها و جلوگیری از ایجاد آن‌ها، می‌توانید آرایش یکدست‌تری را تجربه کنید. برای این کار کافیست تا روی لینک‌های زیر کلیک کنید و با سرم‌های ضدچروک و کرم‌های ضدچروک تراست، بیشتر آشنا شوید.

کرم ضدچروک تراست

کرم ضدچروک تراست؛ مناسب برای مبارزه با پیری!

چین و چروک پوست می‌تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. راه مبارزه با آن استفاده از کرم ضدچروک تراست است که اینجا مفصل آن را به شما معرفی کرده‌ایم.

سرم ضدچروک صورت تراست

سرم ضدچروک صورت تراست؛ همچنان جوانی کنید!

چین و چروک و پیری پوست مشکلی لاعلاج نیست. اینجا به طور مفصل درباره محصولی برایتان نوشته‌ایم که با آن می‌توانید حسابی جوان شوید؛ سرم ضدچروک صورت تراست!


۵. کیت ابرو

هرچه سن‌مان بیشتر می‌شود، ابروهای‌مان خالی‌تر می‌شوند و از شکل می‌افتند. حقیقتش، ابروهای پرتر و شکل‌دار، به چهره‌تان، ظاهری جوان‌تر می‌بخشند. همچنین، برای اینکه چشم‌های‌تان زیباتر به نظر آیند، بایستی حتماً حواس‌تان به ابروی‌تان باشد. یک پماد ابرو یا مداد ابرو، بهترین چیزی است که به کمک آن می‌توانید، فواصلش را بپوشانید و خالی بودن ابروهای‌تان را پر کنید.

ترفند ارایشی تخصصی:

اول از همه، موچین‌تان را کنار بگذارید و به دنبال بکارگیری یک کرم ابرو برای رشد ابروی‌تان باشید. به کمکش می‌توانید ظاهر ابروی‌تان را پر کنید تا ظاهری طبیعی و پر به خود بگیرند. مراقب باشید که این کار را بیش از حد انجام ندهید تا ابروهای‌تان کارتونی نشوند.

۶. خط چشم، سایه چشم و ریمل

یک ترفند ارایشی چشم مناسب می‌تواند، سن‌تان را کمتر نشان دهد و چندین سالی از چهره‌تان بیندازد. اگر همواره خسته به نظر می‌رسید و خواب کافی ندارید، هیچ اشکالی ندارد، کافی است از یک کانسیلر دومنظوره -با تناژ زرد برای پوشاندن تیرگی‌ها و هایلایت ناحیه موردنظر- استفاده کنید. زمانی‌که پای رنگ‌ سایه چشم در میان باشد، بهتر است به سراغ، تناژ‌های گرم و مات بروید -بیس‌های قهوه‌ای موکا و پرتغالی هلویی، بهترین گزینه پیش‌روی‌تان هستند. یک خط چشم ژلی مناسب، با خطی که از نزدیک‌ترین محل به مژه‌ها کشیده شود، باعث می‌شود، خط مژه ضخیم‌تر و تیره‌تر به نظر برسد. در پایان هم، فر دادن به مژه‌ها و کمی ریمل، برجستگی لازم را ایجاد کرده و به چشم‌های شما عمق می‌بخشد.

ترفند ارایشی تخصصی:

بهتر است قید سایه چشم‌های براق، قهوه‌ای و خاکستری سرد را بزنید، چون باعث می‌شوند چشم‌های‌تان خمار و خسته به نظر برسند.

آرایش چشم افراد بالای 40 سال
آرایش چشم افراد بالای ۴۰ سال

۷. رژلب

رژلب، حسن ختام یک روتین آرایش چهل سالگی محسوب می‌شود. یک رنگ جذاب، می‌تواند به چهره‌تان زندگی ببخشد و چهره‌تان را از این رو به آن رو کند. هرچه سن بالاتر می‌رود، اطراف دهان‌مان، خطوطی ظاهر می‌شوند و شما نیاز پیدا می‌کند تا ترفند ارایشی بکارگیری رژلب‌تان را تغییر دهید.

بهترین تکنیک برای استفاده از رژلب در دهه چهل سالگی، به صورت زیر است:

  1. لب‌های‌تان را لایه‌برداری کنید تا از شر پوست‌های مرده خلاص شوید و لب‌تان نرم و لطیف شوند.
  2. لب‌‌تان را به کمک یک بالم لب آبرسان، مرطوب کنید و اجازه دهید تا موادش کامل جذب شوند. صبر کنید و سپس مازاد بالم لب را به کمک یک حوله پاک کنید.
  3. اگر لب‌های‌تان لک و تیرگی دارند هم می‌توانید کمی از کانسیلر روی آن بزنید.
  4. از یک مداد خط لب که رنگش با رنگ رژ لب‌تان همخوانی دارد استفاده کنید تا شکل کلی لب‌تان را بکشید تا موقع رژلب زدن، از آن محدوده بیرون نزنید.
  5. در پایان هم، رژلب‌تان را به همان شکل همیشگی بکشید و تمام!

ترفند ارایشی تخصصی:

از امتحان کردن رنگ‌های جسورانه، هیچ ابایی نداشته باشید. ورود شما به دهه پنجم زندگی‌تان بدین معنا نیست که باید حتماً از سایه‌های خنثی استفاده کنید. براساس اولویت‌های شخصی‌تان می‌توانید هر سایه‌ای که دلتان می‌خواهد را بکار بگیرید.

چند ترفند آرایشی روزانه دیگر!

حال که می‌دانید به چه محصولاتی نیاز دارید و چطور می‌توانید نهایت بهره را از آن‌ها ببرید، در ادامه می‌خواهیم، به شما بگوییم که چگونه می‌شود تنها با دنبال کردن چند مرحله ساده، با آرایش، بهترین خودتان باشید، حتی در دوران چهل سالگی.

۱. پوست‌تان را آماده کنید.

پوست خود را با یک آبرسان سبک و مرطوب‌کننده، به‌خوبی آبرسانی کنید. شما می‌توانید از کرم‌های آبرسان تراست برای این کار کمک بگیرید. همچنین می‌توانید، از ضدآفتاب و پرایمر هم کمک بگیرید.

۲. کرم پودر بزنید.

از یک براش یا بیوتی بلندر برای استفاده از کرم پودر کمک بگیرید. و تا آنجایی‌که هیچ رد و خطی برجای نماند و ظاهری یکدست پیدا کنید، این کار را ادامه دهید.


برای اینکه از پوشش‌دهی طبیعی کرم پودری آبرسان و ضدآفتاب، با خاصیت ضدپیری، بهره‌مند شوید، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید.

کرم پودر BB تراست

۳. پنهان‌کاری کنید.

از یک کانسیلر برای پوشاندن تیرگی‌ها استفاده کنید. روی گوشه‌های داخلی تمرکز کنید، چون بیشترین سطح از سیاهی را در این قسمت می‌بینید. به آرامی، کانسیلر را به کمک یک اسفنج در جهت بکارگیری کرم چشم‌تان از گوشه بیرونی به سمت داخل، محو کنید.

۴. سایه چشم بزنید.

یک پالت سایه چشم خنثی انتخاب کرده و سپس به کمک یک براش سایه چشم معمولی، رنگ موردنظرتان را بزنید. رنگ را به سمت گوشه بیرون چشم‌تان بکشید. همچنین، می‌توانید از یک رنگ میانی برای جذابیت‌بخشی بیشتر به آرایش چهل سالگی چهره‌تان کمک بگیرید.

۵. کمی رنگ اضافه کنید.

به کمک یک رژگونه کرمی صورتی یا هلویی، می‌توانید افکتی نرم و تماشایی به گونه‌های‌تان ببخشید.

استفاده از رژگونه
استفاده از رژگونه

۶. برق لب را فراموش نکنید.

کارتان را با یک برق لب نرم و درخشان، به زیبایی هرچه‌تمام‌تر به پایان برسانید.

هیچ‌وقت برای آرایش دیر نیست!

هرچه سن‌تان بالاتر می‌رود، پوست‌تان بیشتر دچار تغییر و تحولات می‌شود و به همین دلیل است که محصولات و ترفندهای آرایشی مختلف به کمک‌تان می‌آیند تا با این تغییرات ناخواسته همسو و همراه شوید. ازینرو، بایستی محصولاتی را تهیه کنید که مناسب سن‌تان باشند و به رنگ و نوع پوست‌تان بیایند. همچنین، یک سبک زندگی سالم، به شما کمک می‌کند تا سلامت کلی پوست‌تان حفظ شود و بالا رفتن سن، دیگر برایتان آنچنان اهمیتی نداشته باشد و به دغدغه‌تان بدل نگردد. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم تا نکات و ترفندهای آرایشی مطرح‌شده در این مقاله را دنبال کنید تا در چهل سالگی هم بدرخشید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید