صفحه اصلی > مد و زندگی : ۱۸ ترند آرایشی زمستان ۲۰۲۰

۱۸ ترند آرایشی زمستان ۲۰۲۰

ترند آرایشی

ماه‌های سرد سال این فرصت را در اختیارتان می‌گذارد تا بعد از گذشت یک سال به سراغ پلیورها و پالتوهای زمستانی‌تان بروید، قهوه و انواع نوشیدنی گرم را چاشنی تمام فعالیت‌های روزانه‌تان در محیط کار و منزل کنید و به سراغ گوش دادن به انواع موسیقی‌های متناسب با حال‌وهوای فصل سرما بروید. جدای از این‌ها نباید تغییروتحول در برنامه مراقبت از پوست روزانه خود در فصل زمستان را فراموش کنید، بلکه بایستی بیش از پیش به فکر محافظت و مراقبت از پوست‌تان باشید تا به خشکی دچار نشود. همچنین نباید از این نکته غافل شد که شاید درست است به خاطر شرایط کرونا، دیگر خیلی در دورهمی‌ها و مهمانی‌های مختلف شرکت نمی‌کنیم، اما هستند سلبریتی‌ها، اینفلوئنسرها و افراد مشهور که با انواع ترند آرایشی صورت رنگارنگ در مراسم‌ها و جشنواره‌های مختلف ما را حیران جذابیت‌شان می‌کنند.

نشستن جلوی آینه و نگاه کردن به لوازم آرایش دوست‌داشتنی‌مان، آن زمانی دلهره‌آور می‌شود که ندانید می‌خواهید به سراغ انتخاب کدام ترند امسال بروید؛ اما نگران نباشید، جهان زیبایی و آرایش آنقدر گستردگی دارد که هرچقدر در آن به ماجراجویی بپردازید، نتوانید انتهایی برایش پیدا کنید. اما ترند آرایش ۲۰۲۰ در فصل زمستان با اعجازهای خود از رژلب‌های برجسته یا خط‌چشم‌های سه‌تایی دنیای‌تان را زیرورو می‌کند.

اگر از هواداران آرایش صورت با لب‌های قرمز، براق و برجسته یا گونه‌های سرخابی هستید، می‌توانید کلی سبک چهره متفاوت را روی چهره‌تان امتحان کنید. در این مقاله هم سعی کرده‌ایم شما را با زیباترین و جذاب‌ترین ترند های سال ۲۰۲۰ آرایش در فصل زمستان آشنا کنیم: 

انواع ترند آرایشی برای چشم

۱. دنباله چشم‌های تندوتیز

خط چشم‌های گربه‌ای معمولی را فراموش کنید، و دنباله چشم‌تان را تا آنجا که می‌شود امتداد دهید. دیگر نیازی نیست خط چشم‌تان را به سمت گوشه‌های داخلی بکشانید. با حفظ امتداد خط چشم‌ به سمت لبه‌های خارجی چشم، نگاه جذاب و دراماتیک شما قدرت نفوذش چندبرابر می‌شود.

دنباله چشم‌های تندوتیز
دنباله چشم‌های تندوتیز

۲. هایلایت‌های چشمک‌زن

ظرافت و اغواگری در آرایش‌های چهره به پایان عصر خود رسیده‌اند. درخشش طبیعی پوست را فراموش کنید، زمان آن رسیده تا به معنای واقعی کلمه، پوست‌تان را چراغانی کنید. برای اینکه بایستی در یک سری نقاط خاص چهره‌تان از هایلایت‌های تند و شدید استفاده کنید؛ با این کار نور بعد از تابیدن به گونه‌های‌تان، منعکس خواهد شد.

هایلایت‌های چشمک‌زن
هایلایت‌های چشمک‌زن

۳. ترند آرایشی پلک‌های تماشایی

طلا یکی از ارکان زیبایی در فصل زمستان است که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود. یکی از دیدنی‌ترین انواع ترند آرایشی ۲۰۲۰، این است که سایه‌های گرم معمولی خود را با رنگ‌های طلایی و برازنده‌ای جایگزین کنید. در آرایش چهره بعد از کلی کار روی آن به کمک کرم پودر و کانسیلر، هیچ کاری را جذاب‌تر از سِت کردن آن با جواهرآلات و اکسسوری‌های خود پیدا نمی‌کنید.

پلک‌های تماشایی
پلک‌های تماشایی

۴. چشم‌های خمارگونه

فصل زمستان است و ترند میکاپ ۲۰۲۰ چشم روی بورس است؛ پس چه بهتر که دستی به سرورویش بکشید و آن را به جذاب‌ترین عنصر چهره‌تان بدل کنید! هیجان و گرمای چشمان ویرانگرتان را به سبک دهه ۱۹۶۰ غرب چندبرابر کنید. به کمک سایه‌های مات و خط چشم‌های دودی، جهنمی بپا کنید.

چشم‌های خمارگونه
چشم‌های خمارگونه

۵. دنباله چشم‌های شوکه‌کننده

نمی‌دانیم چرا همه دنباله چشم‌های نقره‌ای را دست‌کم می‌گیرند، اما در این فصل بهتر است، دلتان را به دریا بزنید و به حرف این و آن اهمیتی ندهید! با چنین تغییر کوچکی، آرایش چشم همیشگی خود را با کمی چاشنی فریبندگی چندین برابر کنید، تاحدی که اگر سقف هزار سلفی را نزنید، آرام نمی‌گیرید. کافی است خط چشم و دنباله چشم‌تان را به ظریف‌ترین شکل ممکن به هم پیوند بزنید، تا بتوانید واقعاً این معجزه را درک کنید.

دنباله چشم‌های شوکه‌کننده
دنباله چشم‌های شوکه‌کننده

۶. سایه چشم گسترده آبی

اگر پشت پلک‌های‌تان سایه چشم‌های ارغوانی، زرد و قرمز را امتحان کرده‌اید، بهتر است امسال هم نیم‌نگاهی به رنگ آبی بیندازید. با این کار حیرت‌انگیز ظاهر می‌شوید و برای ایجاد جذابیت بیشتر به چند سایه موجی تماشایی احتیاج پیدا می‌کنید.

سایه چشم گسترده آبی
سایه چشم گسترده آبی

۷. خط‌ چشم‌های کلاسیک

سال‌ها از آرایش صورت به کمک خط چشم‌های کلاسیک می‌گذرد، اما هنوز هم هستند کسانی‌که به خودشان جرات می‌دهند چنین سبکی را امتحان کنند. برای انجام این کار، فضای داخلی پلک‌های بالایی‌تان که به سایه چشم اختصاص دارد را خالی بگذارید و از رنگ‌های متالیک برای جذابیت‌بخشی بیشتر به آن بهره ببرید.

خط‌ چشم‌های کلاسیک
خط‌ چشم‌های کلاسیک

۸. خط چشم گیرا

اگر بخواهیم ترندهای آرایشی امسال را در یک جمله خلاصه کنیم، این است که هرچه یک خط چشم برجسته‌تر و توی چشم‌تر باشد، بهتر است، چون چنین چهره‌ای در فصل زمستان طرفداران بیشتری دارد. سایه‌های چشم درخشنده، نئونی و پوست گاوی جذابیت بالایی دارند، چون برای هر فردی با هر نوع شکل و فرم چشمی مناسب‌اند.  

خط چشم گیرا
خط چشم گیرا

۹. مژه‌های عنکبوتی

شاید تصورش را نمی‌کردید که استفاده پشت‌سرهم از ریمل‌ روی هم می‌تواند چهره‌ای خیره‌کننده و مدهوش‌کننده برای‌تان به ارمغان آورد. برای این کار بایستی پیش از مصرف ریمل، مژه‌های‌تان را خیس کنید، تا ریمل به خاطر فرمولاسیونی که دارد، به جای اینکه به تک به تک مژه‌ها جذب شود، دسته‌دسته به خوردشان رود.

مژه‌های عنکبوتی
مژه‌های عنکبوتی

با داشتن پوستی تمیز، شفاف و عاری از آلودگی تنها یک کلیک فاصله دارید!

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش پوست مختلط تا چرب

۱۰. پلک‌های درخشان

رابطه بین مهمانی‌ و درخشندگی، به مانند رفاقت بین نان و پنیر می‌ماند؛ بدون هم و به تنهایی هیچ ارزشی ندارند. تفاوتی نمی‌کند که دلتان می‌خواهد در پارتی‌ها بدرخشید و در مرکز توجه باشید یا می‌خواهید صرفاً متفاوت به نظر برسید، پلک‌های درخشان، چهره زیبا و تماشایی‌تان را از این رو به آن رو می‌کند.

پلک‌های درخشان
پلک‌های درخشان

انواع ترند آرایشی برای ابرو

۱۱. ابروهای برجسته

رسیدگی به ابروها و آرایش‌شان هرگز از مد نمیفتد. به عنوان یکی از بهترین ترند های میکاپ ۲۰۲۰ در زمستان از نوع مینیمال، بهتر است هوای ابروهای‌تان را داشته باشید و کمی به آن‌ها عشق بورزید. برای این کار بهتر است آن‌ها را پُر کنید، رو به بیرون برس‌شان بکشید و موچین‌های‌تان را کنار بگذارید.

ابروهای برجسته
ابروهای برجسته

۱۲. ابروهای صابونی

حقه‌ها و ترفندهای آرایشی تیک‌تاک موجی از تغییرات و دگرگونی‌ها را در شکل‌دهی به ابروها به همراه داشته‌ است. راز داشتنش این است: در صابون‌های ابرو، چربی شناخته‌شده‌ای به نام گلیسرین وجود دارد که تمام سطح فوقانی موی ابروی شما را می‌پوشاند و آن‌ها را سر جای خود نگه می‌دارد؛ راهکاری کاملاً بدون هزینه.

ابروهای صابونی
ابروهای صابونی

انواع ترند آرایشی برای صورت

۱۳. ترند آرایشی مونوکرومیک

بیشتر آرایش‌های چهره فصل زمستان، تمی رنگارنگ دارند. به کمک یک آرایش مونوکرومیک، دیگر چشم‌ها و لب‌های‌تان ترکیبی ناخوشایند پیدا نخواهند کرد. لب‌ها و چشم‌های گرم و گونه‌های سرخابی، همان آرایش چهره‌ای است که از تماشایش سیر نخواهید شد. معنایش این خواهد بود که دیگر نیازی نیست، میز آرایش‌تان را به انواع پالت‌های رنگی تجهیز کنید.

آرایش مونوکرومیک
آرایش مونوکرومیک

۱۴. پنکیک کمتر، رطوبت بیشتر

وقتی پای آب‌وهوای همواره در تلاطم و آشوب فصل سرد زمستان در میان باشد، رطوبت زیاد خیلی معنایی ندارد. اگر استفاده از پودر تثبیت‌کننده را کنار بگذارید و اسپری میست استفاده کنید،پوست‌تان از شما سپاسگزاری خواهد کرد.

پنکیک کمتر، رطوبت بیشتر
پنکیک کمتر، رطوبت بیشتر

۱۵. ترند آرایشی رنگ‌های دیسکویی

دیگر سایه چشم‌های دودی ترند آرایشی روز نیستند؛ سایه‌چشم‌های مشکی و خاکستری را فراموش کنید و بجایش سایه‌چشم‌های ارغوانی یا آبی را امتحان کنید. با این کار سایه‌چشم‌هایی دراماتیک و تماشایی خواهید داشت و برای این‌ کار صرفاً به یک پالت درخشان و رنگارنگ نیاز است.

رنگ‌های دیسکویی
رنگ‌های دیسکویی

۱۶. رژگونه‌های قرمزگون

برای امتحان چنین آرایش فوق‌العاده‌ای، دو راه پیش پایتان وجود دارد: به میان یک طوفان باد سهمگین با دمای زیرصفر بروید یا از کمی رژگونه قرمز رنگ استفاده کنید. اگر می‌خواهید از آرایش‌های تابستانی کمی فاصله بگیرید یا میخواهید کمی رنگ به رخسارتان ببخشید، یک رژگونه قرمز پررنگ یا صورتی انتخابی ایده‌آل خواهد بود.

رژگونه‌های قرمزگون
رژگونه‌های قرمزگون

انواع ترند آرایشی برای لب

۱۷. ترند آرایشی رژلب قرمز پررنگ

اصلاً نمی‌توان فصل زمستان را بدون یک رژلب قرمز پررنگ و برجسته متصور شد! در ضمن هرچه سایه چشم‌تان پررنگ‌تر باشد، بهتر است – به کمک انگشت‌های‌تان کمی از رژلب را در امتداد گونه‌ها در نزدیکی بینی، به صورت ضربه ضربه بزنید تا گونه‌های‌تان متفاوت و جذاب به نظر برسند.

رژلب قرمز پررنگ
رژلب قرمز پررنگ

۱۸. خط دور لب

با استفاده از یک مدل خط لب جیبی، اطراف حاشیه‌های بیرونی لب‌های‌تان خط بکشید، سپس بااستفاده از سایه‌ای به همان رنگ رژ لب، پرشان کنید. به کمک این ترند آرایشی، بدون اینکه بخواهید خیلی وقت صرف کنید، ظاهری جذاب و تماشایی پیدا کرده‌اید.

خط دور لب
خط دور لب

کلام آخر درخصوص انواع ترند آرایشی

همانطور که دیدید نباید در فصل زمستان به هر نوع سبک آرایشی روی آورد؛ انواع ترند آرایشی برای ماه‌های مختلف سال وجود دارد که می‌توانید از خط و سایه چشم گرفته تا خط لب و رژ لب، آن‌ها را روی صورت خود امتحان کنید و از نتایج حیرت‌انگیزش لذت ببرید. اگر شما هم در ارتباط با این انواع ترند آرایشی و نحوه بکارگیری‌شان، نکته و ترفند دیگری می‌دانید، خوشحال می‌شویم از تجربیات‌تان در بخش نظرات برای‌مان بگویید.

برای آشنایی با کرم پودر، انواع آن و تاثیرات‌ آن در زیبایی، می‌توانید نگاهی به مقاله زیر بیاندازید.

کرم پودر

معجزه کرم پودر | زیباییِ فراتر از انتظار

کرم پودر به عنوان یکی از ضروری‌ترین محصولات آرایشی، صورت‌تان را متناسب با رنگ پوست‌تان رنگ‌آمیزی کرده و تمام نواقص موجود در چهره و آثار خستگی را می‌پوشاند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید