صفحه اصلی > مد و زندگی : ۱۵ مدل آرایش خلاقانه | سلبریتی‌ها در جشنواره‌های ۲۰۲۰

۱۵ مدل آرایش خلاقانه | سلبریتی‌ها در جشنواره‌های ۲۰۲۰

آرایش خلاقانه

سلبریتی‌ها در سال ۲۰۲۰، به کمک تیم آرایشگرها و استایلیست‌های خلاق‌شان، مرزهای جذابیت و زیبایی را با طوفانی از انواع آرایش خلاقانه و هیجان‌انگیز، میلیون‌ها کیلومتر جابجا کرده‌اند. همین چندسال پیش بود که این افراد مشهور برای حضور در انواع مراسم‌ها و جشنواره‌ها صرفاً چشم‌های‌شان را دودی می‌کردند یا کمی رژلب براق می‌زدند تا بهتر دیده شوند و تصاویر بهتری از آن‌ها از سوی مجلات و خبرگزاری‌ها ثبت شود. اما امروزه میبنیم که بیشتر بازیگران و خوانندگان به کریستال‌های اسوارفسکی و خط چشم و خط لب‌ کشیدن‌های تماشایی‌تری روی آورده‌اند تا هواداران‌شان را حیرت‌زده کنند.

راستش را بخواهید، همین امسال خیلی از این افراد مشهور آرایش‌های خلاقانه، جسورانه و محسورکننده را روی صورت‌شان امتحان کرده‌اند. لوسی بوینتون (که به خاطر آرایش‌های چشم تماشایی‌اش شناخته شده است)، در مراسم جوایز گلدن گلاب، از ترفند آرایشی دنباله‌های چشم کریستالی استفاده کرد، تا حدی که هوادارانش را بعد از حضورش در این مراسم روانه فروشگاه‌ها کرده بود تا آن‌ها نیز چنین سبکی را روی چهره‌شان امتحان کنند. جنیوری جونز با یک سبک و سیاق کاملاً متفاوت، برای اینکه در برنامه زنده جیمی کیمل حضور پیدا کند، از یک سایه چشم زردرنگ و جذاب استفاده کرده بود، و علاقمندان را مجاب می‌کرد تا چنین شکلی از آرایش را حتماً امتحان کنند.

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین آرایش‌های صورت سلبریتی‌ها را در سال ۲۰۲۰ گردهم آوریم و شما را با انواع مدل‌هایی که می‌توانید روی صورت‌تان امتحان و زیبایی‌تان را چندبرابر کنید، آشنا کنیم:

۱. سایه چشم فِری داست فلورنس پیو

در مراسم اهدای جوایز فیلم منتقدان در سال ۲۰۲۰، پیو آرایش چهره‌اش را با لباس کریستالی خود سِت کرد تا ظاهری زیبا و درخشان پیدا کند. آرایشگر صورت معروف وی، نائوکو اسکینتو به کمک لاک چشم سورات بیوتی به عنوان یک پایه کرمی و ترکیبی از سایه‌های براق متفاوت، جلوه‌ای روشن و تقریباً هولوگرافیک به صورت پیو بخشید. برای اینکه پلک‌هایش تا حد ممکن تلالو و درخشش داشته باشند، اسکینتو باقی آرایش خلاقانه صورت پیو را با یک رژلب بژ خنثی، برنزی کرد؛ یک ترفند آرایشی جدید.

سایه چشم فِری داست فلورنس پیو
سایه چشم فِری داست فلورنس پیو

۲. سایه چشم نعناعی شکلاتی لوسی هِیل

با ترکیبی از سایه‌های چشم‌ سبز و قهوه‌ای شکلاتی، هیل چشم‌های سبزرنگ و زیبایش را بیش از پیش در مراسم اهدای جوایز فیلم منتقدان ۲۰۲۰ در معرض نمایش همگان قرار داد. آرایشگر لوسی، کلسی دینیهان، از گوشه‌ چشم‌ها تا امتداد مژه‌های پایینی لوسی را به کمک یک ترفند لوازم ارایشی سایه زد. در پایان هم در ناحیه اشک چشم، کمی رنگ کف دریایی درخشان زد تا با این کارش با یک تیر، دو نشان زده باشد: هایلایتی چشم‌نواز و شوکه‌کننده. راز داشتن چشم‌هایی بدون سیاهی و پف دور چشم را هم می‌توان در محصولاتی همچون کرم دور چشم تراست پیدا کرد.

سایه چشم نعناعی شکلاتی لوسی هِیل
سایه چشم نعناعی شکلاتی لوسی هِیل

۳. دنباله‌ چشم کریستالی لوسی بوینتون

آرایشگر بوینتون، جو بیکر، به این ظاهر پلاتینیومی سه بُعدی، با استفاده از محصولات آرایشی کالکشن بهار ۲۰۲۰ شنل و تعدادی کریستال مسطح متصل به پلک‌های بوینتون، روح و جان بخشید؛ و این کار را به کمک یک خط ‌چشم مشکی و ضخیم تکمیل کرد. بوینتون در مراسم اهدای جوایز گُلدِن گلاب ۲۰۲۰، با این سبکِ استفاده از ترفندهای آرایشی، شگفت‌انگیز ظاهر شد. 

دنباله‌ چشم کریستالی لوسی بوینتون
دنباله‌ چشم کریستالی لوسی بوینتون

۴. خط چشم پله‌ای سیاه و سفید لوپیتا نایانگ

نایانگ با این طراحی خط چشم در مراسم اهدای جوایز SAG 2020 توجه همه دوربین‌ها را به خود جلب کرد. آرایشگرش نیک باروز می‌گوید: «استفاده از خط چشم سفید (یا به کمک سایه‌های چشم سبکی به رنگ‌های رز-طلایی، پلاتینیومی، عاجی، مرواریدی یا حتی سفید مات) و استفاده از خط چشم مشکی در کنار آن، به یکی از بهترین راهکارهای داشتن چشم‌هایی گربه‌ای و جذاب دست پیدا کرد». برای اینکه آرایش خلاقانه لوپیتا جسورانه به نظر برسد، او از مداد چشم لنکوم دارمای مایع روی خط چشم بلک وینیل استفاده کرد تا در عین محسورکنندگی، نمایی مینیمال پیدا کند؛ یکی از بهترین ترفند های آرایشی موجود.

خط چشم پله‌ای سیاه و سفید لوپیتا نایانگ
خط چشم پله‌ای سیاه و سفید لوپیتا نایانگ

۵. سایه چشم آبی آسمانی دوآ لیپا

چهره زیبای لیپا در مراسم اهدای جوایز گِرَمی ۲۰۲۰ هم نگاه هوادارانش را به خود میخکوب کرد. همه المان‌های ظاهری او از موی سر گرفته تا چهره آرایش‌شده‌اش، حتی ناخن‌ها به شدت جذاب بودند. آرایشگرش، سامانتا لائو، جذابیت چهره دوآ را با استفاده از یک سایه یخی با مهارت هرچه‌تمام‌تر چندبرابر کرد؛ به کمک یک ترفند آرایشی جالب، یعنی ایجاد نمایی مرواریدی در گوشه‌های داخلی چشم و تکمیل آرایشش با یک رژ لب بژ گرم.

سایه چشم آبی آسمانی دوآ لیپا
سایه چشم آبی آسمانی دوآ لیپا

۶. مجموعه کریستالی ویک هوپ

مجری تلویزیونی محبوب ویک هوپ، آرایش خلاقانه خود را به بهترین شکل ممکن در مراسم اهدای جایزه بفتا با لباس‌هایش سِت کرد. جدای از پوست فوق‌العاده درخشان و لب‌های زیبایش به رنگ قرمز سیر، وی در اطراف پلک‌هایش از کریستال‌های بسیار بسیار کوچک استفاده کرد تا گوشواره‌های درخشان و پاشنه‌های پرتلالوئش جلوه بهتری پیدا کنند.  

مجموعه کریستالی ویک هوپ
مجموعه کریستالی ویک هوپ

۷. آرایش صورتی ملایم اِلا بالینسکا

بالینسکا به همه‌مان نشان داد که اگر یک استایلیست کاربلد و کاردرست دم دست‌تان داشته باشید، رنگ صورتی در یک آرایش اصلاً توی چشم نمی‌زند. آرایشگرش وینسنت اوکوئندو بعدِ اینکه تمام سطح پلک‌هایش را به یک سایه چشم سرخابی مزین کرده، آن را تا نزدیکی استخوان‌های ابروی اِلا پخش کرد تا لبه‌هایش نرم‌تر دیده شوند. برای اینکه بالینسکا چشم‌هایش جذاب‌تر و گربه‌ای دیده شوند، اوکوئندو در امتداد مژه‌های بالایی، دنباله‌های مشکی و تیزی را ترسیم کرد و با اضافه کردن ریمل و رژگونه صورتی-هلویی و قرمزرنگ کار آرایش چهره‌اش را به اتمام رساند؛ یک ترفند آرایشی دخترانه جدید.

آرایش صورتی ملایم اِلا بالینسکا
آرایش صورتی ملایم اِلا بالینسکا

با داشتن ابروهایی پرپشت، ضخیم و تماشایی تنها یک کلیک فاصله دارید!

کرم ابرو تراست

۸. رژ لب مرجانی زو کراویتس

کراویتس از ترفند رژ لب مرجانی در مراسم اهدای جوایز بفتای ۲۰۲۰ استفاده کرد؛ یکی از بهترین ترفند های جالب آرایشی دخترانه. با کمک آرایشگرش نینا پارک، پوست کراویتس درخشان‌تر، ابروهایش برجسته‌تر، و آرایش خلاقانه چشم‌هایش ساده‌تر به نظر می‌رسد، طوری‌که لب‌هایش در بین تمام المان‌های صورت، جذابیتی خیره‌کننده پیدا کرده است. پارک با مهارت‌ و تخصص ستودنی‌اش رنگ رژ لب کراویتس را به زیبایی و ظرافت هرچه تمام‌تر با گوشواره‌هایش سِت کرد.

رژ لب مرجانی زو کراویتس
رژ لب مرجانی زو کراویتس

۹. چشم‌های گربه‌ای کریستالی چندرنگی آن ماری

آن ماری برای اینکه موی صورتی‌ تیره‌‌اش را بتواند با نیم‌تاج پرزرق‌وبرقش ست کند، به یک آرایش هوس‌برانگیز احتیاج داشت؛ استایلیست چهره‌اش به کمک یک سایه نرم و مسی‌رنگ روی پلک‌هایش به عنوان پایه و سپس چسباندن کریستال‌های صورتی به شکل دنباله‌دار از گوشه‌های داخلی چشم تا انتهای پلک‌هایش و در نزدیکی استخوان ابرو به سمت بیرون، آرایش چهره آن ماری را تکمیل کرد. رژ لب صورتی ملایم هم او را در سطح‌واندازه یک شاهزاده پانکی بالا برد.

چشم‌های گربه‌ای کریستالی چندرنگی آن ماری
چشم‌های گربه‌ای کریستالی چندرنگی آن ماری

۱۰. سایه چشم نارنجی نئونی داو کامرون

کامرون هوادارانش را با آرایش چشم نارنجی نئونی‌اش مبهوت و مسحور کرد. آرایشگر اهل لس‌آنجلس وی، جنا کریستینا در این آرایش خلاقانه، چشم‌های کامرون را دو قسمت درنظر گرفت و برای نیمه بیرونی از خط چشم مشکی و برای نیمه درونی و نزدیک چشم، از خط چشم مدادی سفید پیش از لایه‌گذاری با خط چشم آی داست نارنجی نئونی بریتانیاییِ برند استارگیزر لاندن، یکی از بهترین انواع لوازم آرایشی دخترانه فانتزی، استفاده کرد. برای اینکه رنگ‌دانه نارنجی به یک‌باره در خط چشم مشکی محو شود، کریستینا آن را با هایلایتر طلایی رزی مَسترکروم مِیبِلین ترکیب کرد.

سایه چشم نارنجی نئونی داو کامرون
سایه چشم نارنجی نئونی داو کامرون

۱۱. سایه چشم آفتابی جنیوری جونز

اگر تصورتان بر این بود که نباید هیچ‌وقت سمت آرایش‌های چشم زردرنگ بروید، بعد از حضور جونز در شوی تلویزیونی جیمی کیمل، همه‌مان متوجه شدیم که چقدر سخت در اشتباهیم. استایلیستِ جنیوری، مایکل آنتونی، رنگ‌وروی کلی چهره جونز را به رنگ خنثی و رزی رنگ نگه داشت و پلک‌هایش را به سایه چشم زردرنگ نرگسی مزین نمود. در پایان هم کارش را با خط چشم مشکی روی مژه‌ها برای جذابیت‌بخشی کلی به چهره، به اتمام رساند.

سایه چشم آفتابی جنیوری جونز
سایه چشم آفتابی جنیوری جونز

۱۲. لب‌های شرابی خون‌آشامی زیزی بیتز

بیتز حس‌‌وحال همه ما را در مراسم اهدای جویز بفتای ۲۰۲۰ به جهان ترسناک و دوست‌داشتنی فیلم و سریال‌های خون‌آشامی برد. آرایشگرش الکس بابسکی به کمک محصولات برند آرایشی لنکوم، چشم‌هایی خاکی‌رنگ و لب‌هایی شرابی ایجاد کرد تا با لباسش سِت باشد و ظاهری قدرتمند و رمانتیک پیدا کند، طوری‌که به نوعی حتی بیانگر رنگ‌های گریم کاراکتر جوکر خواهد بود؛ احتمالاً دلتان بخواهد بیشتر از همه این مورد از بین ترفندهای آرایشی صورت را امتحان کنید!

لب‌های شرابی خون‌آشامی زیزی بیتز
لب‌های شرابی خون‌آشامی زیزی بیتز

۱۳. خط چشم گرادیانت نارنجی و مشکی ایوان ریچل وود

اگر نمی‌دانید کدام خط چشم به شما بیشتر می‌آید؟ یک خط چشم رنگی یا کلاسیک؛ روش ریچل وود را امتحان کنید. آرایشگرش توبی فلیشمن روی پلک‌های وی، یک رنگ نارنجی متمایل به قرمز قرار داد و آن را با خط چشم سیاه‌رنگ ترکیب کرد و به سمت گوشه‌های بیرونی ادامه داد و در نهایت آن را با سایه‌ای نقره‌ای رنگ در گوشه چشم تکمیل کرد.

خط چشم گرادیانت نارنجی و مشکی ایوان ریچل وود
خط چشم گرادیانت نارنجی و مشکی ایوان ریچل وود

۱۴. سایه چشم چشم‌نواز میشل کیگَن

در مراسم اهدای جوایز جهانی ۲۰۲۰، کیگَن آرایش چهره‌اش را با لباس دوتکه نئونی صورتی و نارنجی که داشت، سِت کرد؛ آرایشگرش امیلی کلارکسون به کمک پالت کارنیوالی بی‌پرفت کازمتیکس، پلک‌های کیگن را سایه زد و آی داست نئونی نارنجی استارگیزر را روی این ظاهر جذاب نئونی بی‌نظیر بکار برد.

سایه چشم چشم‌نواز میشل کیگَن
سایه چشم چشم‌نواز میشل کیگَن

۱۵. خط چشم زرد ملایم کتی پری

این خواننده مشهور آمریکایی در یکی از کنسرت‌هایش در ۱۱ام مارس ۲۰۲۰ در شهر برایت کشور استرالیا، با استایلی تماشایی و متفاوت ظاهر شد. آرایشگرش مایکل آنتونی، برای اینکه آرایش کتی را با لباس‌هایش ست کند، ابتدا پلک‌های بالایی‌اش را با رنگ سیاه تزئین کرد، سپس یک لایه زردرنگ جذاب و براق به بالای این رنگ مشکی اضافه کرد و کارش را با یک حالت گربه‌ای کوتاه در گوشه‌های بیرونی چشم‌هایش ادامه داد. برای برجسته‌سازی رنگ‌های بکاررفته در آرایش، رژ لبی را با سایه‌های متضاد به رنگ قرمز متمایل به نارنجی انتخاب کرد؛ سرحد خلاقیت با لوازم آرایشی.  

خط چشم زرد ملایم کتی پری
خط چشم زرد ملایم کتی پری

کلام آخر!

ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین انواع آرایش خلاقانه را که سلبریتی‌ها در سال ۲۰۲۰ خودشان را به کمک آرایشگرها و استایلیست‌های‌شان در مراسم‌ها و جشنواره‌های مختلف آراسته کرده‌اند را به شما معرفی کنیم؛ اگر شما هم آرایش خلاقانه‌ دیگری را سراغ دارید که امتحانش را پس داده باشد، در بخش نظرات از آن‌ها برای‌مان بگویید.

برای آشنایی با ۴۰ ترفند آرایشی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

ترفند آرایشی

۴۰ ترفند آرایشی جالب | از خط چشم تا خط لب

به کمک چند ترفند آرایشی، دیگر نیازی نیست ساعت‌ها پای آینه وقت بگذرانید و در کمترین زمان می‌توانید جذابیت و زیبایی چهره‌تان را با آرایش چندین برابر کنید.


سیستم پیشنهاد محصول لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید